Sports
Futbols

Kamēr Gorkšu “presē”, tikmēr FIFA šefam Infantīno nav konkurentu0


FIFA prezidents Džanni Infantīno.
FIFA prezidents Džanni Infantīno.
Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Kamēr Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidentam Kasparam Gorkšam daļa organizācijas biedru ir izteikuši neuzticību, tikmēr pagalam mierīgs var būt Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) vadonis Džanni Infantīno, jo šveicietis ir vienīgais kandidāts uz šo amatu gaidāmajās vēlēšanās.

Jau ziņots, ka vairāki LFF biedri pagājušajā nedēļā iesniedza prasību par ārkārtas kongresa sasaukšanu, kurā mēģinātu gāzt Gorkšu no organizācijas vadītāja amata. Kā galvenais iemesls ārkārtas kongresa sasaukšanai tika minēts tas, ka Latvijas izlasei vairāk nekā mēnesi nav galvenā trenera, nav apstiprināts 2019.gada budžets, taču tas jau tiek tērēts. Tāpat LFF joprojām esot slēgta, nevis caurskatāma organizācija, kā arī nav piesaistīts neviens ievērojams sponsors.

LFF apstiprinājusi, ka saņēmusi šādu vēstuli, taču ārkārtas kongress vēl nav izziņots.

Tikmēr Infantīno var “gulēt” mierīgāk, jo viņš būs vienīgais kandidāts uz FIFA prezidenta amatu pārvēlēšanu kongresā.

Pašlaik 48 gadus vecais Infantīno par FIFA prezidentu kļuva 2016.gadā, kad nomainīja korupcijas skandālos iekļuvušo savu tautieti Zepu Blateru.

Vēl janvāra beigās iespējamību kandidēt uz FIFA prezidenta amatu izteica Šveices futbola izlases aizsargs Ramons Vega, tomēr līdz otrdienai, kad bija pēdējais pieteikumu iesniegšanas termiņš, neviens cits pretendents bez Infantīno oficiāli nebija pieteicies.

Saistītie raksti

Neoficiāli tiek lēsts, ka Vegam nav izdevies iegūt vismaz piecu nacionālo federāciju atbalstu, lai varētu pieteikt savu kandidatūru.

FIFA prezidenta vēlēšanas notiks organizācijas kongresā jūnija sākumā.

Iepriekš Infantīno vairākus gadus bija FIFA ģenerālsekretārs, bet Blaters organizācijas galva bija 17 gadus, līdz tika ierauts korupcijas skandālos.

LA.lv