×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2017
Drukāt

Kanāda palīdzēs Trampa rīkojuma dēļ iestrēgušajiem cilvēkiem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kanādas premjerministrs Džastins Trudo. AFP

Kanāda piešķirs pagaidu uzturēšanās atļaujas cilvēkiem, kas iestrēguši tajā pēc ASV prezidenta Donalda Trampa izdotā rīkojuma par imigrācijas ierobežošanu, paziņojis Kanādas imigrācijas ministrs Ahmeds Husens.

Ministrs preses konferencē neatklāja, cik daudz cilvēku ir palikuši Kanāda Trampa rīkojuma rezultātā. ASV administrācija esot apliecinājusi Otavai, ka Kanādas un Trampa imigrācijas ierobežošanas sarakstā iekļauto valstu dubultpilsoņiem netiks liegts iebraukt ASV, piebilda ministrs.

Kanādas premjerministrs Džastins Trudo savukārt sestdien aicināja imigrantus doties uz Kanādu.

“Tiem, kuri bēg no vajāšanas, kara un terora, kanādieši jūs uzņems, neatkarīgi no jūsu ticības. Daudzveidība ir mūsu spēks. Laipni lūgti Kanādā,” viņš ierakstīja tviterī.
Pēdējā tautas skaitīšanā 2011.gadā tika noskaidrots, ka katrs piektais kanādietis ir dzimis ārzemēs.

Kopš 2015.gada novembra Kanāda ir uzņēmusi vairāk nekā 39 670 sīriešu bēgļu, liecina valdības informācija.

Jau ziņots, ka Tramps piektdien parakstīja rīkojumu, kas paredz pastiprināt iespējamo imigrantu vai bēgļu pārbaudi, lai atstātu “radikālos islāma teroristus ārpus Amerikas Savienotajām Valstīm”.

Saskaņā ar šo rīkojumu visa ASV programma bēgļu izmitināšanai tiek apturēta vismaz uz 120 dienām, kamēr tiks pieņemti jauni stingri bēgļu pārbaudes noteikumi. Sīriešu bēgļu uzņemšana tiek apturēta uz nenoteiktu laiku vai līdz laikam, kad prezidents pats izlems, ka viņi vairs nerada draudus.

Rīkojums arī paredz uz 90 dienām apturēt vīzu izsniegšanu cilvēkiem – gan ceļotājiem, gan imigrantiem – no Irākas, Irānas, Jemenas, Lībijas, Sīrijas, Somālijas un Sudānas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+