×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Kanāls “Kultūra 360TV” sola daudzveidīgu latviešu kino panorāmu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Filmas "Cilvēki tur" preses foto.

Jaunais Lattelecom televīzijas kanāls “Kultūra 360TV”, kas sāk darbu šodien, 2. decembrī, un būs skatāms dažādās platformās visā valsts teritorijā, sola plašu latviešu kino programmu, portālam LA.lv pavēstīja kino teorētiķe Kristīne Matīsa.

Kanāls “Kultūra 360TV” ir kopīgs projekts, kuru veido Lattelecom, nodibinājums Rīga 2014, Nacionālais Kino centrs un producentu kompānija “ON AIR Studios”.

Matīsa stāsta, ka 30% kanāla satura būs oriģināls – kino ziņas, tiešraides, lekcijas un skatītāju viedokļi par filmām un citiem kultūras notikumiem –, 40% raidlaika tiks veltīts Rīga 2014 kultūras dzīves notikumiem, bet vēl 30% – Latvijas un Eiropas filmām, īpaši Latvijas pēdējo desmit gadu spilgtāko filmu izlasei.

“Ikvakara Latvijas filmu izlase ir kvalitatīvi blīva un spektrā ļoti daudzveidīga – jau pirmajā nedēļā vien skatītāji redzēs Ilonas Brūveres īpašajā stilistikā inscenēto dokumentālo filmu “Versija Vera” (2010) par tēlnieci Veru Muhinu (3. decembrī); Roberta Rubīna pozitīvas enerģijas uzlādēto “Kā tev klājas, Rūdolf Ming?” (2010) par nu jau plaši pazīstamo režisoru autodidaktu Rūdolfu Mingu-Miķelsonu (4.decembrī); spēlfilmu “Vogelfrei” (2007), kuras uzņemšanā apvienojušies četri režisori (5.decembrī); 2012. gada spilgtāko Latvijas kinodzīves parādību “Dokumentālists” Ivara Zviedra un Ineses Kļavas režijā (6. decembrī); bet svētdien, 7. decembrī, programmā uzreiz divas filmas – Pētera Krilova saturiski un vizuāli piesātinātais lieldarbs “Klucis – nepareizais latvietis” (2008) un Aika Karapetjana sociāli asais, krievu valodā uzņemtais trilleris “Cilvēki tur” (2012), šajā gadījumā – ar subtitriem latviešu valodā,” stāsta Matīsa.

Programmas turpinājums tiks anonsēts nākamnedēļ, paverot vēl plašāku skatu uz Latvijas kino interesantākajām parādībām, turklāt programmā paredzētas arī jaunas filmas – piemēram, TV pirmizrādi šajā kanālā piedzīvos Lietuvas un Latvijas kopražojuma spēlfilma “Spēlmanis” (2014).

Pirms filmām gaidāms 20 minūšu garš raidījums “Sarunas par kino”, kas skatītāja domas kinomākslas gultnē. Kanāla atklāšanas vakarā Marta Selecka intervēs kinokritiķi un Nacionālā Kino centra vadītāju Ditu Rietumu, turpmākajos vakaros sarunāsies Andris Gauja un Inga Alsiņa, Jurģis Krāsons un Edmunds Jansons apspriedīs animācijas jautājumus, Ivars Zviedris mēģinās formulēt, ar ko dzīves patiesība atšķiras no kino patiesības.

No 2. decembra līdz 2. janvārim kanālā būs iespēja sekot līdzi Kino ziņām, ko veidos Marta Selecka un Pauls Ķesteris, tostarp Eiropas Kino akadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijas tiešraidei, Eiropas kino profesionāļu diskusijām, lekcijām un meistarklasēm, Nodibinājuma Rīga 2014 projektu videoarhīvam, aizku;isēm un intervijām, kā arī Latvijas un Eiropas labākajām filmām, ko iesaka Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Kanāls “Kultūra 360TV” ir pieejams ikvienam Latvijas iedzīvotājam bez papildu maksas visās Lattelecom televīzijas platformās – Interaktīvajā TV, Virszemes TV un Interneta TV, gan datorā, gan viedtālrunī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+