Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Kāpēc nav svarīgi, kurš pirmais atklājis 5G staciju vai 5G internetu0

Publicitātes foto

“Bite”: 5G stacija testa režīmā strādā jau mēnesi, tomēr tas nav noteicošais

5G attīstībā nav svarīgi, kurš pirmais atklās 5G staciju vai 5G internetu, bet gan atbalstošo ierīču pieejamība, un tas ir atslēgas vārds tam, cik ātri notiks 5G ieviešana Latvijā, komentējot nesenos operatoru “Tele2” un “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) paziņojumu, portālam LA.LV norādīja operatora “Bite” pārstāvji.

Darbs pie tīkla infrastruktūras izveides norit jau vismaz piecus, sešus gadus, un tieši tīkla attīstība šajā posmā ir vissvarīgākā, uzsver “Bite”.

Mobilo sakaru operators “Bite” savu pirmo 5G staciju testa režīmā ir palaidusi jau šī gada jūnijā.

“Bite” arī, gatavojoties tehnoloģiju progresam, ir nodrošinājusies ar lielāko pieejamo 5G frekvenču skaitu Latvijā, kāds tas ir joprojām.

Atgriežoties pie gala lietotāja priekšrocībām, “Bites” prognozes liecina, ka pirmās 5G atbalstošās ierīces Latvijā varētu parādīties vien rudenī vai gada beigās.

“Līdz tam mēs turpināsim attīstīt savas 5G stacijas, kas testa režīmā jau strādā,” norāda uzņēmumā “Bite”.

Video no “Skaties.lv”:

“Huawei” 5G bāzes stacijām par 20% zemāks enerģijas patēriņš nekā nozares standartam

“Huawei” publicējis savu 2018. gada ilgtspējas ziņojumu, kurā izpētīts, ka, apvienojot “Huawei” stiprās puses programmatūras un aparatūras jomā, enerģijas patēriņš ir ticis ievērojami samazināts, un tas ir par 20% zemāks nekā uzrāda nozares vidējais rādītājs.

“Huawei” priekšsēdētājs Lians Hua (Liang Hua) ziņojuma prezentācijas pasākumā atklāja: “Energoefektivitāte ir kļuvusi par svarīgu apsvērumu, domājot par nākotnes sakaru tīkliem. Mums ir jāpatērē mazāk enerģijas, lai pārsūtītu vairāk datu. Tāpat nepieciešams samazināt enerģijas sistēmas kopējo patēriņu, un IKT tehnoloģijas var mums palīdzēt sasniegt šo mērķi”.

Lians tāpat uzsvēra, ka pastāv diezgan daudz bažu par 5G tīklu enerģijas patēriņu, jo šiem tīkliem būs daudz lielāka jauda un tie pārsūtīs datus ātrāk. Viņaprāt, daudziem cilvēkiem radies priekšstats, ka 5G tīkls patērēs divreiz vairāk enerģijas nekā 4G.

“Lai gan 5G būs daudz jaudīgāks par 4G tīklu, uztraukumam nav pamata. Sagaidāms, ka tad, kad 5G tīkls aptvers tikpat lielu platību kā 4G, enerģijas patēriņš būs vienāds.”

Pasākumā uzstājās arī “Huawei” 5G produktu līnijas prezidents Jans Čaobiņs (Yang Chaobin): “”Huawei” ir ievērojami samazinājis enerģijas patēriņu uz vienu 5G bitu, izmantojot virkni inovatīvu tehnoloģiju. Pirmkārt, “Huawei” ir izstrādājis īpašas mikroshēmas, kas izmanto augstas veiktspējas algoritmus, lai samazinātu moduļu enerģijas patēriņu. Otrkārt, visi mūsu darbības procesi ir ļoti efektīvi – mēs izmantojam inovatīvus materiālus un algoritmus, lai uzlabotu enerģijas pārveidošanu un izmantošanu. Visbeidzot – uzlabotā siltuma izkliedes tehnoloģija padara mūsu 5G iekārtas mazākas un vieglākas.”

Saistītie raksti

Dizainējot 5G modulāro konstrukciju, tika izveidots vienkāršots risinājums – “Super Blade Site”. Tā ir pilna āra moduļa konstrukcija un, pateicoties tai, bāzes stacijām nav nepieciešama gaisa kondicionēšana, turklāt šī konstrukcija ievērojami samazina enerģijas patēriņu.

Arī mākslīgais intelekts palīdz samazināt enerģijas patēriņu, jo tas koordinē visus tīklus, neietekmējot to veiktspēju un, tādējādi, optimizējot enerģijas taupīšanu visā tīklā.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Latviešu galda spēļu uzņēmums “Brain Games” nopērk lietuviešu partneri
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
Divās dienās izmaksāti teju 60 miljoni eiro. Izmaksa turpināsies arī sestdien un svētdien
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Izstrādātā garantēto atlīdzību izmaksu kārtība pensionāriem esot nesaprotama 1
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Sports
Izcila nedēļa Majoros – Samoilovs/Šmēdiņš triumfē bez neviena zaudēta seta
36 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Strauji attīstās Ziemassvētku vecīša pilsētas izgaismotājs no Iecavas
25 minūtes
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Spēcīgām emocijām pildīts izskan Baltijas ceļa 30. gadadienas koncerts Likteņdārzā
4 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
FOTO: Gar Peipusu pa Sīpolu ceļu. Top jauns pārgājienu maršruts no Rīgas līdz Tallinai
3 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Kultūra
Vija bija kā lampiņa, uz kuru visi tiecās. Saruna ar Dairu Āboliņu par filmas tapšanu 3
8 stundas