Ekonomika
Tehnoloģijas

Karte kriptovalūtu tērēšanai0

Foto – Pixabay

Kriptovalūtu apmaiņas serviss “Coinbase” Lielbritānijā uzsācis piedāvāt “VISA” debetkartes, kas ļauj tērēt uzkrātos kriptovalūtu resursus ikdienas pirkumiem.

Citas Eiropas valstis pie “Coinbase” kartes tiks tuvāko mēnešu laikā. Jaunā karte ir saistīta ar “Coinbase” lietotāja kontu un tajā pieejamajām kriptovalūtām, tādējādi lietotājs var tērēt savas uzkrātās “bitcoin”, “ethereum”, “litecoin” u. c. kriptovalūtas.

“VISA” norēķinu karte neatšķirsies no citām norēķinu kartēm – tai būs bezkontakta maksājumi, PIN kods un iespēja izņemt naudu bankomātos.

“VISA” norēķinu karti pavadīs “Coinbase Card” lietotne viedtālruņiem. “Coinbase” nodrošinās automātisku kriptovalūtu konvertāciju, bet maksa par kriptovalūtu tērēšanu būs visai augsta – “VISA” kartes mēneša maksa Lielbritānijā ir 4,95 mārciņas, no bankomāta varēs izņemt līdz 200 mārciņām bez maksas mēnesī, bet pēc limita pārsniegšanas “Coinbase” ieturēs 1% no izņemtās summas.

Ārpus Lielbritānijas izņemtai naudai komisijas maksa būs 2%. Par norēķiniem veikalos Eiropas Ekonomiskajā zonā komisijas maksa būs 2,49%–2,69% robežās, bet ārpus Eiropas norēķiniem komisija būs 5,49%. Papildu visām minētajām maksām “Coinbase” par katru darījumu ieturēs arī 2,49% komisiju par kriptovalūtas pārvēršanu tērējamā naudā.

LA.lv