×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. augusts, 2012
Drukāt

Kas darāms šonedēļ? 13. – 20.augusts

kraajumi_1753

13., 14., 15. augusts. Ziedu dienas. Laiks vēl pietiekami silts, arī augsne ir mitra, tādēļ var pārstādīt dažādas pavasarī ziedošas ziemcietes – doronikas, bergēnijas, ložņu cekuliņus un citas. Var jau pamazām uzsākt sīpolpuķu stādīšanu, sākot ar sīkajām, piemērm, erantēm, bet var stādīt arī narcises. Ja izraktas vēlziedes, to sīpoli steidzami jāliek atkal zemē. Sēj atraitnītes nākamajam pavasarim. Apgriež puķēm un dekoratīvajiem krūmiem noziedējušos ziedus. 


Vāc ārstniecības augus. Lasa ogas. Novāc gurķus, tomātus, kabačus u.c. dārzeņus. Gatavo visu uzglabāšanai – vāra ievārījumus, skābē, konservē, spiež sulas. Ievāc puķu un citu augu sēklas.

16. augusts. Lapu diena. Appļauj zālienus un apgriež dzīvžogus, lai tie ātri ataugtu un labi sakuplotu. Pārpiķē vēlu sētos salātus, sēj zaļmēslojumam eļļas rutkus un lapu sinepes, kas ir ātraudzīgi un paspēs līdz rudenim sakuplot. No ārstniecības augiem vāc vēl dažādas mētras, mārdadža lapas, balzama biškrēsliņu.

Laista telpaugus, kā arī segto platību stādījumus.

17. augusts. Iestājas jauns Mēness, kad pēc vairāku dārzkopju novērojumiem sēt un stādīt neko nevajadzētu. Toties var ravēt nezāles un citādi sakopt dārzu.

18. augusts. Augļu diena. Lasa ogas, novāc agro šķirņu augļus un augļu dārzeņus. Sagatavo visu uzglabāšanai. Vāc augu sēklas. Stāda zemenes un avenes.

19. augusts. Augļu diena līdz pulksten 14.00, vēlāk dārza darbiem nelabvēlīgs laiks. Dienas pirmajā daļā lasa ogas (arī jau koši dzeltenos smiltsērkšķus, kuriem vēl ir ļoti augsts C vitamīna saturs) un augļus, novāc dārzeņus un gatavo ziemas krājumus.

Pēcpusdienā nestāda un nesēj. Labāk ravēt un appļaut nezāles.

20. augusts. Sējai un stādīšanai nelabvēlīga diena.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+