Kultūra
Kultūrpolitika

Kas ir tautietis bez BMW? Tukuma muzejs izstādījis senos rotaļu spēkratus 1

Publicitātes foto

Līdz 20. septembrim Džūkstes Pasaku muzejā apskatāma izstāde “Senie, mazie spēkrati”, kurā eksponētas bērnu braucamrīku rotaļlietas, pavēstīja Tukuma muzeja pārstāve Kristīne Ozola.

Padomju laika vieglās un kravas automašīnas, kājminamās mašīnas, ekskavatori, ceļamkrāni, un citi transporta līdzekļi, kas savulaik bija sastopamas rotaļu laukumos, šobrīd apskatāmas Džūkstes Pasaku muzejā. “Savulaik iemīļotās rotaļlietas ļaus pieaugušajiem pakavēties atmiņās, bet bērniem – ieraudzīt vecāku vai vecvecāku bērnības rotaļlietas,” teic Ozola.

Viss jaunais kādreiz kļūst vecs, viss pārsteidzošais – parasts. Laika gaitā mainās tehnika un tehnoloģijas, galu galā maināmies arī mēs paši. Par pagātni stāsta vairs tikai atmiņas un par dzīvi pirms mums – senas fotogrāfijas un laika pārbaudījumu izturējuši priekšmeti, kādi ir apskatāmi izstādē “Senie, mazie spēkrati”.

Rotaļlietas ir no Rīgas Motormuzeja un Ogres muzeja, un tās papildina grafiķa Daiņa Rožkalna ilustrāciju izstādi “Līdzības”. Dainis Rožkalns ilustrējis akadēmiskos tautasdziesmu izdevumus no 1979 – 2013. gadam reiz sacījis: “Tautietis bez kumeļa nav nekas, tāpat kā šodien tautietis bez BMW.”

LA.lv