×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. marts, 2014
Drukāt

Kas ministrei skaidrojams Buzajevam un Giļmanam?
 (8)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Laikā, kad pie Izglītības un zinātnes ministrijas notika agresīvs pikets pret izglītību valsts valodā, ministre Ina Druviete, īpaši neafišējot, tikās ar diviem skandaloziem politiķiem Vladimiru Buzajevu un Aleksandru Giļmanu. Pēdējais izcēlies ar īpaši naidīgiem izteikumiem par Latviju, tostarp kalis plānus, kā “likumīgi likvidēt šo valsti”, un arī apgalvojis, ka 1941. gada 14. jūnija deportācijas nemaz tik traģiskas nav bijušas.

I. Druviete teic, ka abi aktīvisti sarunās nav pārstāvējuši nevienu organizāciju, bet gan ieradušies kā privātpersonas, piesakot savu vizīti ministres birojā. Viņa uzskata, ka saruna bijusi profesionāla un civilizēta, par šo aktīvistu uzvedību ministrei neesot iemesla sūdzēties. Taču kas ministrei ar šādām personām vispār runājams? “Es tā nešķiroju, ar ko ir vērts runāt un ar ko ne,” atbild I. Druviete. “Vēlos izmantot katru iespēju skaidrot valdības politiku.”

Ministres nostājai piekrīt Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars, kurš savulaik ar domubiedriem no organizācijas “Visu Latvijai” pat izspēlēja simbolisku A. Giļmana iesēdināšanu vilcienā uz Maskavu, taču nu kļuvis mīkstsirdīgāks. “Giļmans ir ğeopolitiski apmaldījies cilvēks. Bet es uzskatu, ka runāt var faktiski ar jebkuru. Jautājums, protams, ir – kāds ir sarunas saturs un iznākums? Ja sarunai ir pozitīvs iznākums, neredzu neko nosodāmu tajā, ka Druvietes kundze ar šiem cilvēkiem sarunājusies. Tas, ka Druvietes kundze ar viņiem runājusi, pat liecina par viņas iekšējo pārliecību un spēku. Tas ir simbolisks žests,” teic R. Dzintars. Viņš piebilst, ka vairāk par ministres sarunu biedriem viņu uztrauc tas, vai tiešām notiks reāla virzība uz skolu latviskošanu. Viņaprāt, nepieciešams izstrādāt attiecīgus grozījumus Izglītības likumā, kas patlaban netiek darīts. R. Dzintars bažījas, ka daļa valdošās koalīcijas tikai tuvojošos vēlēšanu dēļ piekritusi koalīcijas līgumā ierakstīt punktu par mācībām latviešu valodā, bet reālā šā punkta izpildē nav ieinteresēta.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Kāmēr eksistē tādi, ar visiem runātāji un latvijas nācijas glābēji, nekādas virzības nekur nebūs. Kas prot, raksta dzejoles, kam dievs nav devis – tāpat vāvuļo.

 2. Svarigi pateikt, ka si saruna notika preses un tv kameru klatbutne. Tatad publiska konfrontacija, kas vertejama tikai pozitivi.

 3. Te ir Latvija un valsts valoda ir latviešu.Kam nepatīk,tas lai brauc uz turieni,kur labāk.Izolēt kolorado vaboles,lai nebojā ražu Latvijā.

 4. Naivis Kvadrātā Atbildēt

  kļūdu labojums – par šī valstiskā iekaisuma perēkļa likvidāciju

 5. Naivis Kvadrātā Atbildēt

  Jā,VL līderis kļuvis “mīkstsirdīgs”, īpaši pēc ciešās sadraudzēšanās ar meksātnespējas administratoru Lūsi un nu arī ar otru parijas finansu bonzu G.Bērziņu! Bet Druviete jau vienmēr ir bijusi konsekventa strutu pūžna saudzīga apkopēja un nekad nev bijusi par išī valstikā ekaisuma perēkļa likvidāciju

 6. Deportācijas nebija tik traģiskas kā 1937-38.g. genocīds pret latviešiem Krievijā.

 7. Ja šādas profesionālas sarunas būtu veiktas 90.tajos gados, es noteikti atbalstītu. Tagad, vairāk kā 20 gadus pēc neatkarīgas valsts pasludināšanas, tāda saruna ir naiva un smieklīga, atvainojiet! Sarunas biedri ir gudras, izglītotas un saprātīgas personas, kurām ir sava spēcīga motivācija un iemesli rīkoties pretēji Latvijas valstiskajām interesēm.

 8. Sākiet ar novadiem un mazpilsētām.

Draugiem Facebook Twitter Google+