×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. februāris, 2013
Drukāt

Kas palīdzēs tavai mugurai?

Foto-Flickr/Thirteen Of ClubsFoto-Flickr/Thirteen Of Clubs

Ja muguras sāpes nerimst ne pēc regulāras vingrošanas, ne kādas ziedes lietošanas, varbūt jāiegādājas un jāvalkā ārstnieciskā josta? Tā domā – un dara! – ne viens vien. Bet nereti pieviļas. 


 

Aptieku plauktos atrodamas dažādas jostas daļas korsetes, atšķirīgas gan pēc materiāla, gan cenas. Taču jāzina, vai nepieciešams sildošs vai uzturošs muguras balsts. Tātad vajadzīgs ārsta padoms.

Čiekurkalna tirgū kāda kundze piedāvā elastīgu apliekamo no suņa vilnas, līdzīgs esot arī no kamieļvilnas. Šīs jostas palīdzot pret visām ligām, apgalvo pārdevēja.

Vai ik vakaru televīzijā grozās kosmodiska aplaimotie, viņus visus no ligas esot izglābis savdabīgais produkts. Arī internets vai mudž no dažādiem piedāvājumiem – dabūjamas gan piepumpējamas jostas, gan vibrējošas, gan ar iestrādātiem magnētiem.

Taču mugurkaula ķirurgs Artis Gulbis uzsver – izvēloties, vai un kādu jostu valkāt, svarīgi zināt, kāda tā ir un vai pat teorētiski spēj iedarboties uz sāpju cēloni. Un atgādina: nav tā, ka, jostu valkājot, vai nu kļūs labāk, vai tā vienkārši nepalīdzēs. Mēdz kļūt arī sliktāk!

 

Kāds labums no korsetes? Kādām kaitēm tāda der? Kam svarīgi pievērst uzmanību, izvēloties jostu, kā pareizi to nēsāt un kopt? Vai paļauties uz solījumiem brīnumlīdzekļu anotācijās? Atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem par muguras jostām meklējiet žurnāla 36,6 ºC februāra numurā!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+