×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. februāris, 2014
Drukāt

Kas vainas pienam?
 – no tā neiznāk rūgušpiens (1)

Foto - ShuttesrtockFoto - Shuttesrtock

“Kāpēc no veikalā pirkta piena nevar iegūt rūgušpienu? Ko ražotāji pievieno pienam, ka tas vairs nerūgst, bet bojājas?” Inta T. Talsos

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes dekāne, profesore Inga Ciproviča skaidro, ka veikalā tirgo pasterizētu pienu. – Piens ir termiski apstrādāts vismaz 72 grādu vai pat augstākā temperatūrā, lai nodrošinātu nekaitīgu produktu patērētājam. Šādā temperatūrā tiek maksimāli samazināts baktēriju skaits, tostarp pienskābās baktērijas, kas ir atbildīgas par rūgšanas procesu.

Pasterizācijas procesā izdzīvojušās baktērijas nespēj radīt rūgušpienu. Tādēļ velti cerēt, ka izdosies saraudzēt termiski apstrādātu pienu, turot to siltā vietā desmit vai vairāk stundu. Ja to dara, iegūst nevis garšīgu produktu, bet apzināti tiek bojāts piens, veidojot staipīgu, nepatīkami smaržojošu masu. – To nekādā gadījumā nedrīkst lietot uzturā, – brīdina I. Ciproviča.

Ja vēlas no pasterizēta piena iegūt rūgušpienu, tam jāpievieno karote skāba krējuma, kefīra vai kāda cita (nesalda) skābpiena dzēriena, jāpatur siltā vietā 10–12 stundu – un raudzēts produkts gatavs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nav taisnība. Nevienas “lielās” piena pārstrādes firmas krējums neder piena ieraudzēšanai, tikai sapūdēšanai. Pārbaudīts praksē. Šis krējums, ar bezgalilgo derīguma termiņu, tikai pūst.

Draugiem Facebook Twitter Google+