Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Guntra, Marianna, Ginters
Trešdiena, 20. septembris, 2017
15. septembris, 2017
Drukāt

Katalonijā sāk neatkarības referenduma kampaņu

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Katalonijas premjerministrs Karless Pudždemons paziņojis, ka pēc referenduma, ja tauta nobalsos par atdalīšanos no Spānijas, Katalonija pasludinās neatkarību pāris dienu laikā, bet, ja uzvarēs "nē" nometne, tiks rīkotas jaunas reģionālās vēlēšanas.

Katalonijas separātiski noskaņotā reģionālā valdība vakar oficiāli sāka kampaņu pirms oktobra sākumā gaidāmā neatkarības referenduma, ko Spānijas valdība pasludinājusi par nelikumīgu.

Kampaņas sākums paredzēts ostas pilsētas Taragonas vēršu cīņu arēnā, kuras ietilpība ir 10 000 vietu, klātesot Katalonijas premjerministram Karlesam Pudždemonam, kā arī apgabala galveno separātiski noskaņoto partiju un apvienību pārstāvjiem. Spānijas tiesa aizliegusi rīkot pasākumus Katalonijas neatkarības atbalstam. “Jūs nedrīkstat sadarboties un nedrīkstat piedalīties referendumā,” paziņojusi Spānijas vicepremjere Soraja de Santamarija, atbildot uz jautājumu, vai notiek centieni apturēt Taragonā paredzēto pasākumu. Partijas, kas iestājas pret Katalonijas atdalīšanos no Spānijas, nepiedalīsies kampaņā un ir aicinājušas savus atbalstītājus boikotēt balsojumu. Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs, kurš šodien paredzējis apmeklēt Barselonu, arī aicinājis katalāņus nepiedalīties referendumā. “Ja kāds jūs aicina doties uz balsošanas iecirkņiem, neejiet, jo referendums nedrīkst notikt, tā būtu absolūti nelikumīga rīcība,” paziņoja konservatīvais premjerministrs.

Spānijas valsts iestādes pastiprina spiedienu uz katalāņu amatpersonām, lai referendums tiktu atcelts. Spānijas prokuratūra sākusi kriminālizmeklēšanu par aptuveni 700 Katalonijas mēru rīcību, sadarbojoties ar reģiona neatkarības referenduma organizatoriem, draudot aizturēt tos, kuri neieradīsies tiesā kā liecinieki. Prokuratūra arī likusi policijai konfiscēt balsošanas urnas, skrejlapas un citus priekšmetus, kas var tikt izmantoti referendumā, kā arī izvirzījusi apsūdzību pret Pudždemonu un citām Katalonijas amatpersonām par plānu rīkot referendumu, jo tas būtu pretrunā ar Spānijas konstitūciju. Atdalīšanās piekritēji uzskata, ka Madrides centieni apturēt referendumu tikai stiprina viņu pozīcijas.

Pievienot komentāru

Spānijas policija veic kratīšanu Katalonijas valdības ēkāsSpānijas policija trešdien Barselonā veikusi kratīšanu vairākās Katalonijas valdības ēkās, paziņojusi reģiona valdības preses pārstāve.
Draugiem Facebook Twitter Google+