×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
22. jūnijs, 2016
Drukāt

Katrs Latvijas iedzīvotājs valsts mežos drīkst nocirst piecas meijas

Foto: LETAFoto: LETA

Ikviens Latvijas iedzīvotājs katru gadu bez maksas valsts uzņēmuma “Latvijas Valsts meži” (LVM) apsaimniekotajos mežos drīkst iegūt ne vairāk kā piecas bērzu meijas, aģentūrai BNS pastāstīja kompānijas vecākais meža eksperts Kaspars Riže.

Viņš arī uzsvēra, ka meijām bērzus atļauts cirst meža ceļu malās, uz stigām, grāvju malās, zem elektrolīnijām un pieaugušā mežā zem lielajiem kokiem. Turklāt bērzs jānocērt līdz ar zemi.

Vienlaikus, pēc Rižes vēstītā, aizliegts cirst bērzus, kas garāki par trim metriem, aizliegts cirst bērzu meijas jaunaudzēs, kā arī aizliegts cirst bērzus, kuru celma diametrs 10 centimetru augstumā virs sakņu kakla pārsniedz 12 centimetrus.

Tāpat viņš pastāstīja, ka ikviens Latvijas iedzīvotājs katru gadu valsts mežos drīkst iegūt arī koku zarus pirtsslotām, slotām, augu piesegšanai pret salu, svētku sajūtas radīšanai un citiem nolūkiem, tomēr jāievēro, ka zarus, neatkarīgi no koku sugas, bez maksas drīkst iegūt viena kubikmetra apmērā, ievērojot nosacījumus, ka zarus atļauts iegūt cirsmās pēc mežizstrādes darbu pabeigšanas no ciršanas atliekām, atļauts iegūt no augošiem kokiem, kas garāki par trim metriem, atļauts iegūt no koka zemākajiem zariem atstājot neskartus augšējos zarus, lai to zaļais vainags būtu vismaz divas trešdaļas no koka augstuma, bet aizliegts bojāt koka stumbru un galotni.

Riže uzsvēra, ka bērzu meijas un zarus nelielos apmēros bez maksas drīkst iegūt tikai teritorijās, kuras apsaimnieko LVM. LVM robežas dabā atzīmētas ar dzeltenām svītrām uz kokiem un dzeltenām plāksnītēm ar uzrakstu “Latvijas Valsts meži” un uzņēmuma logo.

LVM izveidoti, lai apsaimniekotu valsts mežus – izsolītu ciršanas tiesības mežos, tos atjaunotu, nomātu medību platības u.c. Kompānijas īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja – Zemkopības ministrija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+