Mobilā versija
+3.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
25. septembris, 2014
Drukāt

Kazahstānā atklāts piemineklis izsūtītajām latvietēm

Foto: Renārs KorisFoto: Renārs Koris

Ceturtdien, 25. septembrī, klātesot Latvijas vēstniekam Kazahstānā Jurim Maklakovam un Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam, Kazahstānas galvaspilsētas Astanas pievārtē Akmoļinskā atklāja piemiņas zīmi no Latvijas izsūtītajiem iedzīvotājiem.

Akmoļinskas nometnē tika ieslodzītas “dzimtenes nodevēju” sievas, un līdz 1946. gadam te sodu izcieta vairāk nekā 4500 sieviešu. Tagad šajā vietā izveidots muzejs – memoriāls.

Jaunatklātā piemiņas zīme godina to 102 ieslodzīto piemiņu, kuras staļinisko represiju laikā šeit tika izsūtītas no Latvijas.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (24)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+