×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. februāris, 2012
Drukāt

Kazahstānas prezidentu un viņa znotu iesūdz tiesā par naudas piesavināšanos

Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs uzdevis valdībai sastādīt grafiku kazahu valodas pārejai uz latīņu alfabētu.Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs uzdevis valdībai sastādīt grafiku kazahu valodas pārejai uz latīņu alfabētu.

Vairāki kazahi Šveices tiesā iesnieguši prasību pret Kazahstānas prezidentu Nursultanu Nazarbajevu un viņa znotu, vainojot viņus par 400 miljonu franku (232 miljonu latu) piesavināšanos.

Paralēli Šveices prokurori veic izmeklēšanu par Nazarbajeva znotu Timuru Kulibajevu, ka viņš atmazgājis 600 miljonus franku (348,6 miljonu latu). Pirmajā prasības daļā teikts, ka laikā, kad Kulibajevs bija valsts kompānijas “KazMunaiGaz” priekšsēdētāja vietnieks, viņš nopircis daļu kompānijas par 30 miljoniem dolāru un vēlāk to pārdevis par 340 miljoniem, sacīja prasības iesniedzēju advokāts. Kā vēsta laikraksts “Matin Dimanche”, peļņa no darījuma tika pārskaitīta uz kontu bankas “BNP Paribas” filiālē Ženēvā kompānijai “Oilex”, kuru kontrolēja viens no Kulibajeva cilvēkiem.

Otrā prasības daļā apgalvots, ka Nazarbajevs piesavinājies 100 miljonus dolāru, 2006. gadā iegādājoties satelīttelevīzijas kompāniju “Khabar Agency”. Darījums tika veikts ar Kazahstānas ANO misijas locekļa starpniecību, kuru arī bija iecēlis Nazarbajevs. Nauda no šī darījuma tika noguldīta bankā “Credit Suisse” Cīrihē, paziņoja advokāts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+