×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
17. decembris, 2016
Drukāt

Kažociņam uzbrukušie, iespējams, ir daļa no lielāka grupējuma (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Bijušais Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Kažociņš.

Par uzbrukumu bijušajam Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājam Jānim Kažociņam aizdomās turētie trīs vīrieši, iespējams, ir daļa no lielākas organizētas noziedzīgas grupas, kurai tiek inkriminēta izspiešana un laupīšana.

Policija jau šopavasar aģentūrai LETA atzina, ka trijotne tiek turēta aizdomās arī par citiem smagiem noziegumiem, taču tobrīd nekomentēja, par kādiem. Arī tagad Valsts policijas (VP) preses pārstāvis Dairis Anučins aģentūrai LETA apliecināja, ka personas, kuras tiek turētas aizdomās par minēto uzbrukumu, iespējams, ir saistītas ar vēl citām noziegumu epizodēm un ir daļa no lielākas organizētas noziedzīgas grupas.

Šobrīd kriminālprocesā kopumā ir apvienotas četras lietas un par aizdomās turētajiem atzītas kopumā deviņas personas, noziedzīgās grupas dalībnieki. Pret aizdomās turētajiem sākti kriminālprocesi par mēģinājumu nodarīt smagu miesas bojājumu, laupīšanu organizētā grupā, izspiešanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, kā arī par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, norādīja policijas pārstāvis.

Šobrīd aizdomās turētajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – drošības nauda vai pienākums paziņot par dzīvesvietas maiņu. Pirms tam Kažociņa uzbrukuma epizodē aizdomās turētie kādu laiku pavadīja apcietinājumā.

Apjomīgajā kriminālprocesā policija turpina izmeklēšanu, tajā skaitā īstenojot starptautisko sadarbību ar divām Eiropas valstīm, uz kurām nosūtīti tiesiskās palīdzības lūgumi. Izmeklēšanu uzrauga Organizētās noziedzības un citu nozaru speciālā prokuratūra, piebilda Anučins.

Par Kažociņa lietas apstākļiem policija gan pagaidām turpina klusēt.

Policija arī nekomentē, kad lietu varētu nodot prokuratūrā kriminālvajāšanas sākšanai.

Jau ziņots, ka lietā par uzbrukumu Kažociņam vienam no vīriešiem – Renāram Boķim – tiek inkriminēta nozieguma organizēšana, bet pārējiem – izpildīšana. Pēc uzbrukuma policija paziņoja, ka par notikušo sākts kriminālprocess par huligānismu personu grupā, taču vēlāk tika inkriminēts mēģinājums nodarīt smagus miesas bojājumus.

1977., 1983. un 1986.gadā dzimušos vīriešus aizturēja pagājušā gada septembra vidū.

Uzbrukums Kažociņam notika 2014.gada 22.janvārī. Toreiz izskanēja, ka uzbrucēji bijuši vismaz divi un izmantojuši gāzes baloniņu. Kažociņam nodarītās traumas uzreiz pēc uzbrukuma tika raksturotas kā vieglas.

Kažociņš patlaban ir Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa nacionālās drošības padomnieks un Nacionālās drošības padomes sekretārs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Interesanti. Grupa, kas laupa, izspiež, lai iegūtu materiālus labumus. Rūpīgi organizēts uzbrukums Kažociņam. Nekā politiska, Dievs pasarg! ne tuvu, būs gribējuši tikt pie Kažociņa pulksteņa un pildspalvas.

  2. pēc mūsu tiesībaizsardzības “prakses” vieglas nodarītās traumas tiek uzskatītas par nepieņemamām izskatīšanai(skatiet netā,ja nav jau izdzēsts) !

Draugiem Facebook Twitter Google+