×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. maijs, 2013
Drukāt

Kenijas un Etiopijas skrējēji ātrākie “Nordea” Rīgas maratonā

Foto - LETAFoto - LETA

“Nordea” Rīgas maratonā svētdien uzvaru izcīnīja Kenijas sportists Dankans Kehs un etiopiete Aberaša Nesga Bedasa. Tieši Kehs bija maratona lielākā zvaigzne un viens no diviem sportistiem, kuram ir Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) zelta kategorija. Viņš karstos laika apstākļos 42,195 kilometrus garo distanci veica divās stundās, 15 minūtēs un 34,2 sekundēs, kas par gandrīz astoņām minūtēm atpalika no viņa personiskā rekorda. Tomēr šis bija jauns trases rekords.

Otro vietu maratonā izcīnīja Eritrejas sportists Tevelde Nāms Veldejohans, kurš atpalika par 50 sekundēm, bet vēl pēc 28 sekundēm finišu sasniedza kenijietis Pīters Sitinei.

Zīmīgi, ka vēl pēc 40 kilometriem Eritrejas skrējējs par pusminūti apsteidza Kehu, tomēr finišam viņam spēka nepietika.

Savukārt labākais no latviešiem bija sesto vietu izcīnījušais Andrejs Ješko, kura rezultāts bija divas stundas, 35 minūtes un 14,1 sekunde.

Tikmēr dāmām Nesga Bedasa finišēja pēc divām stundām, 40 minūtēm un 30,7 sekundēm, par sešām minūtēm apsteidzot Ugandas skrējēju Džeinu Sūto. Savukārt trešā bija krieviete Jekaterina Fatejeva, kura finišēja pēc divām stundām, 48 minūtēm un 53,2 sekundēm.

Savukārt labākā no latvietēm bija ceturtajā vietā finišējusī Liene Bernsone, kuras rezultāts bija tieši trīs stundas un divas minūtes.

Maratona distancē uz starta izgāja 1278 dalībnieki.

Pusmaratonā svētdien par uzvarētājiem kļuva Latvijas sportisti Jeļena Prokopčuka un Jānis Girgensons. 

Latvijas labākā garo distanču skrējēja Prokopčuka 21,0975 kilometrus garo distanci veica vienā stundā, 14 minūtēs un 39,3 sekundēs. Sacensības norisinājās karstos laika apstākļos un Prokopčuka jau iepriekš bija izteikusies, ka liela karstuma gadījumā skrējienu izmantos kā “labu treniņu”. Tieši tāpēc skrējēja no sev piederošā trases rekorda atpalika par vairāk nekā četrām minūtēm. Dāmu konkurencē otro vietu izcīnīja Dace Lina, kura finišēja pēc stundas, 20 minūtēm un 27,3 sekundēm, bet trešā bija baltkrieviete Katarina Vjarbitska, kura finišēja vēl par vairāk nekā pusotru minūti lēnāk.

Tikmēr vīriem Girgensons distanci veica vienā stundā, septiņās minūtēs un 24,5 sekundēs, par astoņām sekundēm apsteidzot Jāni Višķeru. Savukārt trešo vietu izcīnījušais Mareks Mikiško bija par četrām minūtēm lēnāks. Pusmaratonam bija reģistrējušies 2690 skrējēji.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada. “Nordea” Rīgas maratons ir saņēmis prestižo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) “Bronzas” kvalifikācijas zīmi – tas joprojām ir vienīgais maratons Ziemeļeiropā un viens no tikai 44 maratoniem pasaulē ar augsto IAAF novērtējumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+