×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. aprīlis, 2013
Drukāt

Ķīna pastiprina centienus ierobežot putnu gripas uzliesmojumu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ķīna pastiprina centienus ierobežot jauna tipa putnu gripas uzliesmojumu, kas valstī jau prasījis sešu cilvēku dzīvības.

Ķīna apstiprinājusi 18 saslimšanas gadījumus ar putnu gripas H7N9 paveidu, kas izplatās Šanhajas apvidū. Šis putnu gripas paveids pirms nedēļas pirmo reizi konstatēts cilvēkiem.

Lai ierobežotu slimības izplatīšanos, Ķīnā svētdien pastiprināti drošības pasākumi – tiek dezinficētas skolas un slēgti putnu tirgi. Skolēniem arī papildus tiks izglītoti par roku mazgāšanas nepieciešamību.

Šanhajā, kur saslimšana apstiprināta astoņiem cilvēkiem, no kuriem četri ir miruši, aizliegta dzīvu mājputnu tirdzniecība, kā arī slēgti tirgi un aizliegta pasta baložu izmantošana un sacensības. Pasta baložu un dziedātājputnu audzēšana Ķīnā ir populārs hobijs.

Ķīnas amatpersonas sestdien paziņoja, ka visi saslimušie inficējušies kontaktā ar slimiem putniem un nav pierādījumu par putnu gripas vīrusa H7N9 paveida izplatīšanos no cilvēka uz cilvēku. Arī Pasaules Veselības organizācija apstiprinājusi šo slēdzienu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+