×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. decembris, 2014
Drukāt

Ķīna sola palīdzēt Krievijai (2)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ķīnas ārlietu ministrs paziņojis, ka viņa valsts ir gatava atbalstīt Krieviju laikā, kad tā saskaras ar ekonomiskajām problēmām.

Ķīna ir gatava palīdzēt Krievijai ekonomisko problēmu periodā, kurš valsti piemeklējis pēdējo nedēļu laikā, žurnālistiem apstiprināja ārlietu ministrs Vans Ji.

“Ja Krievijas puse to lūgs, mēs to nodrošināsim ar visu nepieciešamo palīdzību iespēju robežās,” pauda ministrs.

Tajā pat laikā Vans Ji uzsvēra, ka “Krievijai ir spējas un zināšanas, lai pārvarētu pašreizējās ekonomiskās problēmas”.

Viņš arī piebilda, ka Ķīna un Krievija nemainīti atbalsta un palīdz viena otrai.

Ķīnas akadēmijas sociālo zinātņu zinātniskais līdzstrādnieks Ļi Dzjaņmiņs uzskata, ka Ķīna Krievijai palīdzēs, izmantojot Šanhajas Sadarbības organizāciju un BRICS (Brazīlija, Krievija, Indija un Ķīna) valstu sadarbības ietvaros.

Ķīnas zinātnieki arī paredz Krievijas ekonomiskās situācijas pasliktināšanos. “Pats grūtākais laiks Krievijas ekonomikai sākas tikai tagad un tuvāko trīs gadu laikā tā saskarsies ar nopietnām grūtībām,” prognozē kāds analītiķis.

Rietumu sankcijas, kas Krievijai piemērotas par Krimas aneksiju un konfliktu Donbasā, valsi novedušas pie smagām ekonomiskajām problēmām, tostarp rubļa devalvācijas, kapitāla un investoru aizplūšanas. Krievijas ekonomiku lielā mērā ietekmējis arī naftas cenu kritums.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Būs tāpat kā 2.pasules karā kad krievi ar fričiem čomojās čomojās kamēr nesāka rīkli grauzt viens otram.

    Padomājiet loģiski kas var būt vēl vienkāršāk: ekonomiski novājināts pretinieks kas lielāko daļu karavīru nobāzis otrā valsts galā baidīdamies no eiropas. Pie tam pārējā pasaule ne pirkstu nepakustinās lai palīdzētu krievijai, ja ķīnīzeri iebruktu

  2. Dabus gan slapjas kajas pievienojot glabsanas virves Krievijas grimstosam kugim Tur nekada pelna par glabsanu nebus…. Tikai zaudejumi.

Draugiem Facebook Twitter Google+