×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. novembris, 2012
Drukāt

Ķīnā veikta pirmā nolaišanās uz lidmašīnu bāzeskuģa

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ķīnā ir notikusi pirmā iznīcinātāja nolaišanās uz tās pirmā lidmašīnu bāzeskuģa, svētdien paziņoja Aizsardzības ministrija.

Ķīnā būvētais iznīcinātājs J-15 veiksmīgi nolaidās uz bāzeskuģa “Liaoning” nesen notikušu militāro mācību laikā. Pēc tam tas arī veiksmīgi pacēlās gaisā no šī kuģa.

Veiksmīgā nolaišanās palielina Ķīnas spēju izmantot savu militāro varenību teritoriālos strīdos ar Japānu un vairākām Dienvidaustrumāzijas valstīm.

J-15 spēj pārvadāt pretkuģu raķetes, “lidmašīna-lidmašīna” tipa un “gaiss-zeme” tipa raķetes, kā arī precīzijas vadāmās bumbas, vēstīja Ķīnas oficiālā ziņu aģentūra “Sjiņhua”, atsaucoties uz vārdos neminētiem ziņu avotiem karaflotē.  

Ķīnas pirmais lidmašīnu bāzeskuģis “Liaoning” tika nodots ekspluatācijā septembrī. 300 metrus garais kuģis “Liaoning” ir nosaukts Ļaoninas provinces vārdā, jo Padomju Savienībā būvētais kuģis tika pārbūvēts šīs provinces ostas pilsētā Daļaņā, lai to pielāgotu Ķīnas karaflotes vajadzībām.

Kuģis ar agrāko nosaukumu “Varjag” tika uzbūvēts astoņdesmitajos gados Padomju Savienībā un vēlāk nopirkts no Ukrainas. To nopirka ar Ķīnas Tautas atbrīvošanas armiju saistīta kompānija un 2001.gadā aizvilka uz Ķīnu.

Ķīna līdz šim gadam bija vienīgā no piecām ANO Drošības padomes pastāvīgajām dalībvalstīm, kurai nebija lidmašīnu bāzes kuģu.

Ķīna ir nolēmusi pati uzbūvēt divus lidmašīnu bāzeskuģus, šogad pavēstīja augsta ranga amatpersona Taivānas izlūkdienestā. Nekas gan neliecina, ka Ķīna jau būtu uzsākusi darbu šajā jomā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+