×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
19. marts, 2016
Drukāt

Ķīnas korporācija “Wanda Group” kļūst par FIFA augstākā līmeņa sponsoru

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ķīnas korporācija “Wanda Group”, kas pieder šīs valsts bagātākajam uzņēmējam Dzjaņliņam Vanam, kļuvusi par Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) augstākā līmeņa sponsoru.

FIFA paziņojumā uzsver, ka “Wanga Group” tiks pie augstākā līmeņa sponsorēšanas tiesībām uz nākamajiem četriem Pasaules kausa finālturnīriem, taču finansiālos sadarbības nosacījumus organizācija neizpauda.

“Wanda Group” sākotnēji darbojās nekustamo īpašumu jomā, taču, kompānijai attīstoties un kļūstot par milzīgu korporāciju, tā iesaistījusies dažādos biznesa veidos, sākot no izklaides biznesa, beidzot ar e-komerciju.

Korporācijas vadītāja Dzjaņliņa Vana īpašums ir 29 miljardi ASV dolāru (25,7 miljardi eiro) liels. Ķīnas miljardierim daļēji pieder Spānijas klubs Madrides “Atletico”, kā arī viņš ir īpašnieks sporta mārketinga un mediju firmai “Infront”, kura jau sadarbojas ar FIFA. “Infront”, piemēram, pieder arī pasaules čempionāta hokejā mārketinga tiesības.

Kā zināms, kopš FIFA pērn tika ierauts korupcijas skandālā, tai bija problemātiski atrast jaunus sponsorus. ASV ir sākta tiesvedība pret 39 bijušajām FIFA amatpersonām.

Ceturtdien FIFA paziņoja, ka skandālu pilnajā 2015.gadā tā cietusi 122 miljonus dolāru (106 miljonus eiro) lielus zaudējumus. Daļu no zaudējumiem FIFA vēlas piedzīt no korupcijā apsūdzētajām bijušajām organizācijas amatpersonām.

Tikmēr viens no viņiem, bijušais FIFA viceprezidents Džeks Vorners, kurš savulaik bija arī Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas (CONCACAF) prezidents, norādījis, ka viņš FIFA nav parādā ne centa, toties organizācija viņam kopš 2011.gada nav izmaksājusi pensiju – 100 000 ASV dolāru (88 600 eiro) gadā.

Vorners par līdzdalību korupcijas skandālā ir saņēmis mūža diskvalifikāciju no futbola.

Kā zināms, pērn 29.maijā uz piekto termiņu FIFA prezidenta amatā tika ievēlēts Zeps Blaters, taču, pieņemoties spēkā korupcijas skandālam, viņš pēc četrām dienām paziņoja, ka atkāpsies no amata. Līdz ar to FIFA izsludināja jaunu pieteikšanos uz prezidenta amatu, un šogad februārī tajā tika ievēlēts līdzšinējais Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) ģenerālsekretārs Džanni Infantīno.

Jau iepriekš FIFA arī bija paziņojusi, ka par 550 miljoniem ASV dolāru (pusmiljardu eiro) atpaliek no četrgades budžeta plāna.

FIFA nesen apstiprināja vērienīgas reformas, lai organizācijā apturētu gadiem ilgušo korupciju. Pieņemts, ka FIFA prezidenta un citos organizācijas vadošos amatos nedrīkstēs strādāt ilgāk par 12 gadiem, kā arī amatpersonu algas būs publiski zināmas.

Kā zināms, skandālu skartā FIFA šonedēļ pirmo reizi publiski atzina, ka vairāki Pasaules kausa izcīņas turnīri rīkoti negodīgā ceļā. Ņemot vērā to, ka korupcijas aizdomu ēna krīt arī uz 2018. un 2022.gada Pasaules kausa finālturnīriem, kam jānorisinās attiecīgi Krievijā un Katarā, turpmāk prestižā turnīra organizatorus noteiks FIFA kongress, nevis FIFA izpildkomiteja, kā tas bija līdz šim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+