×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. marts, 2012
Drukāt

KINO JAUNUMS: “Vislabākā eksotiskā viesnīca “Klinģerīte”

vislabaka_eksotiska_7

Kad, apstākļu spiesti, septiņi britu svešinieki piekrīt avantūrai – doties uz Indiju, kur šikā viesnīcā, kas domāta cilvēkiem gados, pavadīt savu mūža nogali –, nevienam no viņiem pat prātā neienāk doma, ka šis ceļojums kļūs tikai par sākumu viņu piedzīvojumiem.

 

Lomas uzticot britu aktiergrandiem, “Oskaram” par biogrāfisko filmu “Iemīlējies Šekspīrs” nominētais režisors Džons Madens turpina “Graustu miljonāra” aizsākto kinematogrāfistu aizraušanos ar Indijas kolorītu un ir radījis pārliecinošu, komisku un aizkustinošu kinostāstu, kas apgalvo, ka likteņa pavērsieni nav prognozējami un romantika nepieder vien Romeo un Džuljetas vienaudžiem.

 

Viņi ir vīlušies, sāpināti, nonākuši finanšu strupceļā vai cer beidzot sastapt savu mūža mīlestību. Tieši ar tādām emocijām uz lidostu dotas septiņi briti brieduma gados, lai dotos uz Indiju, kur, kā reklāmas materiāli apgalvo, atrodas pati brīnišķīgākā viesnīca viņu vecuma cilvēkiem.

Taču, kā jau gaidāms, krāšņās bildītes uz papīra nemaz nav salīdzināmas ar apskretušo realitāti, taču nav jau vairs kur sprukt, un ar īdzīgiem, nepieklājīgiem, pat rasistiskiem komentāriem, Kiplinga darbu citātiem un pievaldītu interesi viņi nolemj samierināties, lai jau drīz saprastu, ka šis ceļojums nudien ir kā svaiga gaisa malks viņu iepriekš tik paredzamajā un pie rutīnas pieradušajā dzīvē. Un te nu ir vieta gan dažādiem pārpratumiem, gan kreņķiem, gan smagām pārdomām, jo, kopā savedot tik dažādas pieredzes un prioritāšu cilvēkus, ir neizbēgami ne tikai konflikti, bet arī abpusējas simpātijas, kas nemaz neievēro daudzās krunciņas, jo vairāk par visu varoņi alkst patiesas draudzības, pieķeršanās un interesi.

Džons Madens nemaz neslēpj, ka veikli spēlējas ar stereotipiem, un to viņa jaunākajā filmā nav maz, taču karijs, krikets, gadsimtiem iekaltās un pieklājīgās britu manieres un attiecības pilnībā nobāl realitātes priekšā, jo Indijas krāsu, smaržu un dzīves tempa ņirboņā iemestie varoņi beidzot var ļauties īstām emocijām, ko kinolentē iemūžinājis operators Bens Deiviss. Scenārija pamatā ir Britu kinoakadēmijas balvai nominētās autores Deboras Mogečas romāns, spilgtās krāsās, gaismas spēlēs un sirsnīgos smaidos arī pārējos varoņus aplipinot ar indiešu viesnīcnieka Sonija moto: “Beigās viss būs kārtībā. Un, ja nav kārtībā, tad tās vēl nav beigas.”

 

Būtiskais

“Vislabākā eksotiskā viesnīca “Kliņģerīte”/”The Best Exotic Marigold Hotel”, Lielbritānija, ASV, 2012.

Režisors: Džons Madens

Lomās: Džūdija Denča, Megija Smita, Bils Naijs, Penelope Vintone, Toms Vilkinsons, Ronalds Pikaps, Selija Imrija, Devs Patels

No 30. marta “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+