Latvijā
Politika

Ķirsis: X stundā paļauties varēs tikai uz cilvēkiem, kuriem mājās ir forma 16


Vilnis Ķirsis
Vilnis Ķirsis
Foto – Ieva Makare/LETA

“X stundas momentā faktiski var paļauties tikai uz tiem, kas jau ir apmācīti un kuriem mājās mugursomā stāv forma,” Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (“Vienotība”) apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot Latvijas iespējas sevi aizstāvēt pret ārējiem agresoriem un tautas sagatavotību militāram konfliktam.

Ķirsis raidījumā norādīja, ka, pienākot X stundai, agresora nokļūšanai līdz Latvijas galvaspilsētai būtu vajadzīgas vien pāris stundas. “Tam potenciālajam agresoram pie Latvijas robežas ir helikopteru bāze. Viņi var atlidot līdz Rīgai apmēram divās stundās,” apgalvoja Rīgas domes deputāts.

Ķirsis ir pārliecināts, ka šādā situācijā efektīvi mobilizēt varētu tikai speciāli apmācītus cilvēkus. Viņš raidījumā sacīja, ka ar divām stundām nepietiek, lai piesaistītu arī cilvēkus no malas. “Esošo dienestu un zemessargus var uzcelt augšā divās stundās, policistus arī var. Bet rekrutēt cilvēkus, kas kaut kādā rezervē ir kaut kad bijuši… Viņus nevar pat divos mēnešos savākt, kur nu vēl divās stundās,” ir pārliecināts Ķirsis.

Ķirsis uzskata, ka tik ekstrēmā situācijā var paļauties tikai uz apmācītiem cilvēkiem. “Tā pat nebūs X stunda, tās būs X minūtes. Faktiski var paļauties tikai uz tiem, kas jau ir apmācīti un kuriem mājās mugursomā stāv forma,” savu nostāju raidījumā pauda Rīgas domes deputāts.

LA.lv