×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2012
Drukāt

Klintone un Baidens kritizē Romnija nostāju Krievijas jautājumā

kritika

ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone un viceprezidents Džo Baidens pauduši nopēlumu vadošā republikāņu prezidenta amata kandidāta Mita Romnija nostājai Krievijas jautājumā, kurš teicis, ka Maskava Vašingtonai patlaban ir “ģeopolitiskais ienaidnieks numur viens”.

“Es uzskatu, ka tā ir novecojusi pieeja – raudzīties pagātnē, tā vietā, lai būtu reālistiski un ar skaidru prātu novērtētu, kādos jautājumus mēs ar Krieviju esam vienisprātis un kādos ne,” svētdien telekanālam CNN sacīja Klintone. “Daudzos jautājumos, kurus cenšamies atrisināt, Krievija ir mūsu sabiedrotais,” sacīja valsts sekretāre, minot, piemēram, spriedzi ap Irānu un tās kodolprogrammu.

Savukārt Baidens, kritizējot Romnija izteikumus, pauda šaubas par republikāņu pretendenta informētību ārpolitikas jautājumos. “Viņš uzvedas tā, it kā aukstais karš joprojām turpinātos. Jā, mums ir domstarpības ar Krieviju, bet krievi ir vienoti nostājā pret Irānu. Caur Krievijas teritoriju iet viens no diviem maršrutiem, pa kuriem mēs nogādājam kravas mūsu karavīriem Afganistānā,” sacīja Baidens.

Pagājušajā nedēļā, komentējot iepriekš Seulā notikušo ASV un Krievijas prezidentu tikšanos, Romnijs telekanālam CNN sacīja: “Šodien Krievija, un nevis Irāna vai Ziemeļkoreja, ir ASV ģeopolitiskais ienaidnieks. Tā vienmēr atbalsta vissliktākos pasaulē.” “Krievija uz pasaules skatuves ir nedraudzīgs tēls. Tas, ka prezidents cenšas panākt lielāku elastīgumu attiecībās ar Krieviju, vēl arī ņemot vērā, ka viņam nav ko teikt amerikāņu tautai par attiecībām ar Krieviju, tā ir ļoti bīstama zīme. Es par to esmu ļoti, ļoti satraukts. Tā ir Krievija, tā bez jelkādiem jautājumiem ir mūsu ģeopolitiskais ienaidnieks numur viens,” sacīja Romnijs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+