×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. novembris, 2015
Drukāt

KNAB izvērtēs LTV eksperimentā “Bistro “Frics”” minēto informāciju (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis izvērtēt informāciju, kas minēta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” eksperimentā “Bistro “Frics””, aģentūrai LETA apliecināja KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

LTV no 2.novembra vērojama raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” piecu sēriju operācija “Bistro “Frics””, kas veidota ar mērķi atklāt mazā biznesa aizkulises Latvijā. Pirmā sērija izraisījusi plašu ažiotāžu, un Jūrmalas dome jau paziņojusi, ka pēc raidījuma sākts process, lai ar raidījumā minēto Pašvaldības policijas vecāko inspektoru Ingūnu Piču tiktu izbeigtas darba tiesiskās attiecības.

Tāpat pēc raidījuma būvvaldes vecākā būvinspektore Aina Birina saņems disciplinārsodu, kas atsauksies uz ikgadējo darba novērtējumu un atalgojuma apmēru.

Raidījumā ar slēpto kameru nofilmētais Pičs, solot atrisināt problēmu ar būvinspektori Ainu Birinu, klāstījis: “Jūrmalā īstenībā politika ir vispār… sarežģīti ko atvērt un strādāt. [..] Es aprunāšos, cik tur liela tā problēma.”

Taču pēc policista teiktā, “viņa nekomunicēs tādā veidā ar svešiem”, bet “viskaut ko var sarunāt”. Tāpēc policists solījis ar inspektori parunāt, “varbūt tā problēma nav tik liela, kā izskatās, varbūt, ka ir kāds, kas negrib, ka izsniedz to atļauju”.

Izpalīdzīgais policists solījis par uzņēmējiem uzdevušajiem žurnālistiem dot ziņu, taču no turpmākās saziņas izvairījies un beigās neatbildējis vispār.

LTV pēc raidījuma publiskošanas paziņoja, ka policists izteicis draudus LTV žurnālistam, kurš darbojies eksperimentā “Bistro ”Frics””. LTV ziņoja, ka īsziņa saņemta no mobilā tālruņa numura, kuru raidījuma tapšanas laikā izmantoja Pičs. Policists žurnālistam nosūtījis īsziņu, kurā vēstīts, ka “dzīve gara, gan tiksimies”.

LTV vērsusies Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldē. Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA teica, ka iesniegumā minētā informācija tiks izvērtēta.

Raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” žurnālisti šovasar Jūrmalā, Jomas ielā, atvēra sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu – bistro “Frics”. Tas tika darīts ar mērķi, lai saprastu, redzētu un izjustu mazā biznesa aizkulises – birokrātiju, korupciju un biznesa perspektīvu. Pētījuma gaitā darbā tika pieņemti cilvēki, kas par žurnālistu eksperimentu neko nezināja. Savukārt paši žurnālisti uzņēmumam uzsūtīja virkni pārbaužu un veica dažādus eksperimentus.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ha! Viens vārds-Jūrmala. kur katrs otrs ierēdnis sodīts ar cietumsodu.un tagad izbrīnā atkaram žokļus- kā tas varēja notikt!!!Un atkal trenkājam sīku policistu,taisam ap viņu šausmu stāstu kamēr visa cita korumpētā ierēdniecība raudulīgām sejām atvainojas un solās laboties! Ja jau tīrīt, tad pa īstam nevis purināt putekļu slotiņu!

    • Ja tīrīsi pa īstam kā Kārlis, tad no Saeimas nepaliks nekā tikai šveicari, no MK tikai apsargi, apkopējas … Par tālāko pat runāt negribas…Panamas vairs neies cauri kā šodien ar Air Baltik… Bus jāsāk strādāt valsts un tautas labā un tas tā nepatīk – labāk vel kādu Panamu ar medicīnas e programmām par 40 citroniem…Tāds piķis un brīvs…? Nakti nevar gulēt…

  2. It kā nezinātu, kā tam mazajam biznesam klājas… Tas ir visur, kur lāds kaut ko grib darīt, darboties – klāt šakāļi – vajag Ferrari un namu pabeigt, studēt bērniem BRITU SALĀS UN TAS IR TIK DĀRGI…
    Naivais teātri sākot ar pils fasādi…

Draugiem Facebook Twitter Google+