×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

KNAB lūdz arodbiedrības piekrišanu Strīķes atlaišanai (2)

strikeLET_7416438

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdzis KNAB amatpersonu un darbinieku arodbiedrībai vērtēt iespējamos bijušās biroja priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes darba pārkāpumus un sniegt arodbiedrības piekrišanu izbeigt darba tiesiskās attiecības starp KNAB un Strīķi.

Kā informēja KNAB preses pārstāve Laura Dūša, tiek lūgts sniegt šādu piekrišanu, pamatojoties uz Darba likumu, sakarā ar to, ka darbinieks bez attaisnojoša iemesla būtiski pārkāpis darba līgumu vai noteikto darba kārtību.

KNAB konstatējis, ka Strīķe, atsakoties pildīt jurista amata pienākumus, atsaucoties uz esošo tiesvedību, kurā tiek vērtēts disciplinārsoda – pazemināšana amatā – tiesiskums, sistēmiski atsakās pildīt jebkādus darba devēja dotos uzdevumus, tajā skaitā tos, kas atbilst biroja priekšnieka vietnieka korupcijas apkarošanas jautājumos kompetencēm.

KNAB ieskatā apstāklis, ka disciplinārsoda rīkojuma tiesiskums tiek vērtēts tiesā, gadījumā, ja tiesa minēto rīkojumu atzītu par prettiesisku, varētu būt attaisnojošs apstāklis, izskatot disciplinārlietu par Strīķes rīcību, nepildot biroja juridiskās nodaļas galvenā speciālista amata pienākumus, bet minētais neatbrīvo Strīķi no pienākuma būt darba devēja rīcībā un pildīt viņai dotos uzdevumus, jo atbilstoši likumam “Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanu” un Darba likumam darba devējam ir pienākums nodrošināt, ka darbinieks valsts maksāto atlīdzību saņem pamatoti, tas ir, par darba uzdevumu veikšanu un atrašanos darba devēja rīcībā.

Pārkāpums uzskatāms par būtisku noteiktās darba kārtības pārkāpumu, jo gadījumā, ja darbinieks prettiesiski atsakās pildīt dotos darba uzdevumus, darbiniekam no valsts budžeta līdzekļiem nepamatoti tiek izmaksāta darba samaksa.

Arodbiedrības priekšsēdētāja aģentūrai LETA norādīja, ka minētais KNAB iesniegums ir saņemts un arodbiedrība ar to iepazīsies. Tā kā lēmums tai ir jāsniedz līdz 26.februārim, tad arodbiedrība vai nu šajā piektdienā, vai nākamās nedēļas sākumā sasauks valdes sēdi, kurā tiks pieņemts lēmums.

Strīķe aģentūrai LETA šo situāciju nekomentēja.

Streļčenoks pērn 11.jūlijā parakstīja rīkojumu par toreizējās savas vietnieces Strīķes disciplinārsodīšanu un nolēma viņu pazemināt amatā uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, sākot ar 21.jūliju. No šī datuma Strīķe tika iecelta par biroja Juridiskās un personālvadības nodaļas galveno speciālisti iesniegumu pieņemšanas jautājumos. Tiesāšanās laikā Strīķe tika pārcelta KNAB Juridiskās nodaļas galvenā speciālista (jurista) amatā.

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa pērn decembra sākumā apmierināja Strīķes prasību lietā par pazemināšanu amatā, atceļot šo lēmumu. Tomēr spriedums šajā daļā nestājās spēkā nekavējoties.

Tikmēr pērn stājās spēkā spriedums par Strīķes atjaunošanu amatā.

Jau ziņots, ka 2013.gada 20.decembrī KNAB priekšnieks, pamatojoties uz Strīķes darbības un tās rezultātu atkārtotu novērtēšanu un ņemot vērā to, ka Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības savā darbībā, par ilglaicīgiem un sistemātiskiem pārkāpumiem nolēma Strīķi kā neatbilstošu ieņemamam amatam atbrīvot no darba.

Toreizējais premjers Valdis Dombrovskis (V) 2014.gada 7.janvārī Streļčenoka lēmumu atcēla, taču 14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti. 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Streļčenoks 7.februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei, bet šoreiz jaunā valdības vadītāja Laimdota Straujuma (V) strīdā neiejaucās un Streļčenoka rīkojumu neatcēla, līdz ar to tika sākta tiesāšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Cik ILGI šī foto tiks demonstrēta? Kad runā par Strīķes kundzi, tā LA VIENĪGAIS foto!?? Nenolioedzami, ka viņa ir simpātiska sieviete, slaida auguma, BET vai tad nevar izdarīt nomaiņu???

  2. No sākuma tas likās kā bērnudārza līmenis. Tagad – īsta trakomāja.Ja tā Juta ir vainīga,tad arī juridiski precīzi jāatbrīvo un ”punkts un āmen baznīcā”. Visas tās kompensācijas un tiesu izdevumi būtu kādam jāsedz no personīgā maciņa.

Draugiem Facebook Twitter Google+