×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 17. augusts, 2018
4. jūlijs, 2017
Drukāt

Koļegova: Atkritumu apsaimniekošanas biznesā ir daudz “pelēko zonu” (10)

Foto LETAFoto LETA

Atkritumu apsaimniekošanās biznesā Latvijā ir daudz “pelēko zonu”, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Valsts vides dienesta (VVD) vadītāja Inga Koļegova.

“Esam tās apzinājuši un cenšamies sakārtot,” apliecināja dienesta vadītāja. Viņa minēja, ka divas galvenās šo “pelēko zonu” iezīmes ir atkritumu pārrobežu pārvadājumi un centieni saņemt atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa.

Koļegova skaidroja, ka Latvijā piesārņojuma kontrolē katrā reģionā strādā pa pieciem VVD speciālistiem. Rīgā vidēji tiem vajadzētu būt desmit cilvēkiem, bet piecas inspektoru vietas ir vakantas. VVD vadītāja ir pārliecināta, ka dienesta efektivitāte ir visai augsta, taču resursu pietrūkst.

Lūgta komentēt, kā Rīgā, Starta ielā, atļauto 30 tonnu lietoto riepu vietā varēja tikt uzglabātas 1000 tonnas riepu, Koļegova norādīja, ka riepu uzkrājumi veidojas visās dalībvalstīs, jo nav attiecīgas pārstrādes jaudas. “Arī Latvijā šīs jaudas ir par mazu, līdz ar to ir izveidojies šis uzkrājums,” viņa norādīja. Pārvaicāta, vai tādā gadījumā VVD ir vienkārši ļāvis uzņēmumam krāt šīs riepas, Koļegova uzsvēra, ka dienests neko nav ļāvis krāt. VVD ir noteicis termiņu riepu izvešanai, puse jau ir nodota pārstrādei tepat Latvijā, viņa sacīja.

Vaicāta, kas šobrīd notiek teritorijā Aucē, kur konstatēti 40 000 litri nezināmas izcelsmes ķīmisko vielu un to maisījumi, VVD vadītāja informēja, ka teritorija tiek uzraudzīta. Viņa arī pauda, ka šī nav nekāda ārkārtas situācija, jo dienests katru gadu saņem ziņas vai atklāj vietas, kurās kāds vēlas atbrīvoties no savulaik uzkrātām vielām. Katru gadu ir vismaz viens šāds gadījums un VVD vienmēr ar to ticis galā, teica Koļegova.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. KĀ tie atkritumi nonāca Latvijā,vai šeit ir Zviedrijas atkritumu dedzinātava.koļegova un gerhard ejiet ganos,tur jūsu prāta spējas pietiks.

 2. Arī es vēlos, lai Koļegova tītos, ja ne ar labu, tad ar ierakstu, ka nespēj tikt galā ar saviem tiešajiem amata pienākumiem!! Kas notiktu, ja viņa būtu nonākusi VID?

 3. =Koļegova: Atkritumu apsaimniekošanas biznesā ir daudz “pelēko zonu”=
  Varētu piekrist, bet pati lielākā pelēkā zona ir to vadošās lielpersonas -Latvijas Republikas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un tikai viņa organīzētā kārtība šo atkritumu apsaimniekošanā, kura laikam jāatbilst atbilst NA vides politikai…
  – valsti var organizēti un lielos apmēros ievest citu valstu atkritumus un ”nekā nezin”;
  – valsti nav organizēta PET un stikla pudeļu depozītsavākšana;
  – valstī nav organizēta riepu depozītsavākšana;
  – valstī daudzviet rēgojas drupu kaudzes un ar savu kltātbūtnoi degradē vidi;
  bet ir organizēts tikai tuksā muldēšana par neko…jā un izkārtots naudas bizness nepadarītā kā atvešanai – tā aizvākšanai, kā Jurmalas mēslu kaudzes veiksmīgai atvešanai un tad aizvākšanai – firmas atveda un tālāk lai valsts aizvāc… ļoti labi!!!
  Vajag labus piemērus – cik aktīvi var savākt krāsu metālus, ka pat kapu zvanus ”aizvāc”, cik aktīvi var savākt melnos metālus un nekur upamalās nekas no tā nemētājas. Jā metājas stikla un PET pudeles kā ministra nepadarītais darbs – jā un arī ieprieksējo nedarītais- laika arī kaut kāds Vējonis tur ministrēja, bet ko?

 4. Ir tikai viena – Šķēles zona !
  Ar n-tām meitas zonām… ?

 5. Padomiešu kontrolētā Latvijā atkritumi vispār netiek apsaimniekoti (rietumu izpratnē).

 6. Muldošā Latvijas katastrofa !Ja nevari ne pavilkt, ne pastumt, laid citus.Iekrapējusies te ar zobien un nagiem siles malā.

 7. Koļegova! Vismelnākā zona esi tu pati! Aiz tevis visa zeme deg vienos melnos, indīgos dūmos! Tu esi katastrofa Latvijai, tāpēc lasies prom!
  Uz karstām pēdām!

 8. Koļegova! Vismelnākā zona esi tu pati! Aiz tevis visa zeme deg vienos melnos, indīgos dūmos! Tu esi katastrofa Latvijai, tāpēc lasies prom!

 9. Ja veicamais darbs nav pa spēkam,vajag piemeklēt sev kaut ko,kas ir pa spēkam.Nav jāatkāpjas par katru nelegālu izgāztuvi daudz reižu,pietiktu ar vienu reizi par visām.

 10. bit.ly/2en6QyG

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +22
Alūksne +18.3
Daugavpils +19.6
Saldus +21
Liepāja +18.9
Jelgava +21
Ventspils +20.5
Limbaži +20
Madona +19
Rēzekne +19
+21
+21
+21
Draugiem Facebook Twitter Google+