×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. augusts, 2016
Drukāt

Koļegovas brālis Zudāns: “Pallogs” nemaksā aplokšņu algas (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Palešu ražošanas uzņēmumā “Pallogs” netiek maksātas aplokšņu algas, intervijā raidījumam “TV3 ziņas” norādīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas amatam virzītās esošās Valsts vides dienesta vadītājas Ingas Koļegovas
brālis, SIA “Pallogs” valdes priekšsēdētājs Māris Zudāns.

“Tā ir mūsu ģimenes lieta, un es tās ar pateicību pieņēmu,” norādīja Koļegova, skaidrojot, kāpēc pirms vairākiem gadiem pieņēmusi dāvinājumā uzņēmuma kapitāldaļas, kas pirms tam piederēja viņas brālim Zudānam.

Izskanējušo informāciju, ka dāvinājums varētu būt saistīts ar Zudāna iepriekšējo darba vietu SIA “Andreas Schutte Latvia”, kurā viņš bijis viens no līdzīpašniekiem un kuram gadu pirms minētā dāvinājuma izsludināta maksātnespēja, pats Zudāns ne apstiprina, ne noliedz.

“Bija uzņēmumam zināmas līdzsaistības pie kredīta galvojuma, un kaut kādu periodu, kamēr viņi tur norēķinājās, bija man tādas, es neteiktu, ka problēmas, bija tādi sarežģījumi. Vai tas ir saistīts – var visu ko sasaistīt kopā,” raidījumam teica Zudāns.

Savukārt Koļegova skaidro, ka savulaik bijuši plāni pamest valsts darbu un sākt uzņēmumu vadīt, tomēr, kad sapratusi, ka tas nenotiks, jau pirms diviem gadiem esot izlēmusi, ka kapitāldaļas atdos brālim atpakaļ.

“Visi nodokļi ir samaksāti. Pilnīgi vienalga, vai šo naudu būtu saņēmis mans brālis vai es, valstij nomaksāto nodokļu apjoms ir pilnīgi vienāds,” raidījumam komentēja Koļegova.

“Es to uztveru kā mēģinājumu iznīcināt mani kā personību [..],” viņai veltītos pārmetumus komentēja Koļegova, piebilstot, ka gribējusi darīt labu savai valstij.

Jau vēstīts, ka finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) oficiāli izvirzīs Koļegovu VID ģenerāldirektores amatam. Valdība par to lems nākamnedēļ, 9.augustā.

“Firmas” dati liecina, ka Koļegova ir 50% kapitāldaļu īpašniece uzņēmumā “Pallogs” un dividendēs no uzņēmuma viņa pērn saņēmusi 320 000 eiro. Kā skaidro pati Koļegova, viņa šīs dividendes pērn dāvinājusi savam brālim. Tāpat Koļegova pērn izsniegusi aizdevumus 220 914 eiro apmērā.

Medijos Koļegova skaidrojusi, ka ir tikai formāla “Pallogs” līdzīpašniece, bet labuma guvējs ir viņas brālis. Arī dāvinājumi esot izsniegti brāļa ģimenei. Tiesa, uzņēmuma gada pārskatos nav atrodama norāde, ka uzņēmuma līdzīpašniece tam būtu aizdevumā izsniegusi iespaidīgas summas, kas rada aizdomas par šo līdzekļu izmantošanu “aplokšņu algu” maksāšanai, norāda mediji.

“Pallogs” īpašnieki līdzīgās daļās ir Koļegova un Elmārs Švirksts. Koļegovai puse uzņēmuma pieder kopš 2005.gada, kad viņa 50% uzņēmuma daļu pārņēma no sava brāļa.

“Pallogs” pērn strādāja ar 11 692 986 eiro apgrozījumu un 985 135 eiro peļņu.
Koļegova līdz šim tikusies ar valdības sociālajiem partneriem un uzņēmēju organizācijām, kuras gan nav paudušas skaidru atbalstu VVD vadītājas kandidatūrai uz VID ģenerāldirektora amatu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Skaidrs, maksā uz rokas…

 2. lasiet Pietiek

 3. pēc acīm var redzēt-nav īsti godīga un tīra.Zinās kā likumus apiet ar gludu līkumu.Valdībai kā īsti vajadzīga-par kapeikām sodīs,miljoni aiztecēs.

 4. muļķības-neticu,visur maksā minimālo+ aploksne!!!

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   VID darbiniekiem elementārs galvas rēķins:
   1. Cik Ogrē maksā celtniekiem, gaterī un kāda ir oficiālā vidējā melnstrādnieka alga novadā?
   2. Cik liela ir starpība “uz papīra” Zudāna večiem ar šo vidējo ciparu?
   Šī starpība tad arī ir mīklas atminējums!

Draugiem Facebook Twitter Google+