×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. maijs, 2014
Drukāt

Konceptuāli atbalsta kompensācijas govju enzootiskās leikozes gadījumos

Foto: LETA. Foto ir ilustratīvsFoto: LETA. Foto ir ilustratīvs

Saeima šodien pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja grozījumus Veterinārmedicīnas likumā, kas paredz, ka lauksaimniecības dzīvnieku īpašniekiem pienāksies kompensācija par govju enzootiskās leikozes apkarošanas laikā nokautajiem liellopiem.

Grozījumu projekts noteic, ka kompensācijas apmērs būs līdz 50% no kautproduktu vidējās vērtības. Vienlaikus grozījumi paredz, ka dzīvnieku īpašnieks vai turētājs kompensāciju varēs saņemt tikai tad, ja būs izpildījis visas dzīvnieku veselības jomu reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktās prasības.

Latvija kopš 2012.gada no Eiropas Komisijas atbildīgajām institūcijām ir saņēmusi oficiāli brīvas valsts statusu no govju enzootiskās leikozes. Tas nozīmē, ka Latvijā ir efektīva šīs slimības apkarošanas programma, kas ir viens no galvenajiem nosacījumiem dzīvnieku brīvai pārvietošanai un tirdzniecībai gan Latvijā, gan Eiropas Savienības (ES) teritorijā, kā arī eksportam uz trešajām valstīm.

Govju enzootiskā leikoze ir hroniska, neārstējama liellopu infekcijas slimība. Latvijā līdz 2010.gadam tā konstatēta 2822 liellopu novietnēs un slimības apkarošanas pasākumu gaitā likvidēti vairāk nekā 5700 liellopi, savukārt slimo dzīvnieku atklāšanai veikts 1,9 miljoni laboratorisko izmeklējumu.

Grozījumi attiecas uz Lauksaimniecības datu centra datubāzē reģistrētajiem 43 949 lauksaimniecības dzīvnieku īpašniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+