Mobilā versija
+3.9°C
Eleonora, Ariadne
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
22. maijs, 2014
Drukāt

Konceptuāli atbalsta kompensācijas govju enzootiskās leikozes gadījumos

Foto: LETA. Foto ir ilustratīvsFoto: LETA. Foto ir ilustratīvs

Saeima šodien pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja grozījumus Veterinārmedicīnas likumā, kas paredz, ka lauksaimniecības dzīvnieku īpašniekiem pienāksies kompensācija par govju enzootiskās leikozes apkarošanas laikā nokautajiem liellopiem.

Grozījumu projekts noteic, ka kompensācijas apmērs būs līdz 50% no kautproduktu vidējās vērtības. Vienlaikus grozījumi paredz, ka dzīvnieku īpašnieks vai turētājs kompensāciju varēs saņemt tikai tad, ja būs izpildījis visas dzīvnieku veselības jomu reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktās prasības.

Latvija kopš 2012.gada no Eiropas Komisijas atbildīgajām institūcijām ir saņēmusi oficiāli brīvas valsts statusu no govju enzootiskās leikozes. Tas nozīmē, ka Latvijā ir efektīva šīs slimības apkarošanas programma, kas ir viens no galvenajiem nosacījumiem dzīvnieku brīvai pārvietošanai un tirdzniecībai gan Latvijā, gan Eiropas Savienības (ES) teritorijā, kā arī eksportam uz trešajām valstīm.

Govju enzootiskā leikoze ir hroniska, neārstējama liellopu infekcijas slimība. Latvijā līdz 2010.gadam tā konstatēta 2822 liellopu novietnēs un slimības apkarošanas pasākumu gaitā likvidēti vairāk nekā 5700 liellopi, savukārt slimo dzīvnieku atklāšanai veikts 1,9 miljoni laboratorisko izmeklējumu.

Grozījumi attiecas uz Lauksaimniecības datu centra datubāzē reģistrētajiem 43 949 lauksaimniecības dzīvnieku īpašniekiem.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+