Latvijā
Kriminālziņas

Konflikts Bolderājā: tēvs ar bērnu ratiņiem staigā pa veikalu un cenšas nozagt preci2


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

24.augustā Rīgas pašvaldības policija (RPP) aizturējusi kādu alkohola reibumā esošu vīrieti, kurš, pieskatot savu divus gadus veco meitu, mēģinājis apzagt vietējo veikalu, aģentūru LETA informē RPP pārstāve Lāsma Zemene.

Pēc Zemenes paustā, RPP Kurzemes pārvaldes darbinieki 24.augustā, neilgi pēc plkst.17 devās uz izsaukumu Bolderājā, kur vietējā pārtikas veikala apsargs bija aizturējis kādu manāmi iereibušu vīrieti. Aizturētais kungs sākotnēji ar bērnu ratiem staigājis pa veikalu, taču vēlāk no tā mēģinājis iznest vairākas preces. Apstākļu pārbaudīšanai uz notikuma vietu norīkota tuvākā RPP autopatruļa.

Likumsargi, ierodoties norādītajā pārtikas veikalā, sastapa aprakstam atbilstošu vīrieti, kurš stūma bērnu ratus. Tajos sēdēja aptuveni divus gadus veca meitene. Blakus personām stāvēja arī apsargs, kurš vēlreiz apstiprināja iepriekš sniegto informāciju.

Aizdomās turētais kungs gan kategoriski noliedza veikala darbinieku apgalvojumus par zādzības veikšanu. Vienlaikus viņš likumsargus vairākkārtīgi aicināja uz kautiņu.

Ņemot vērā, ka bērna tēvs bija arī acīmredzamā alkohola reibumā, policisti lūdza nosaukt bērna mātes tālruņa numuru, lai atvasi nodotu viņai. Vīrietis apgalvoja, ka meitu audzinot viens un kategoriski atteicās nodot jebkādu radinieku kontaktinformāciju.

Kā informēja Zemene, sarunas laikā iereibušais vīrietis pēkšņi ar dūrēm uzbrucis vienam no policistiem, taču pārkāpējs, pielietojot fizisku spēku, tika ievietots policijas operatīvā transportlīdzekļa pagaidu aizturēšanas nodalījumā.

Saistītie raksti

Konflikta laikā policistiem tomēr izdevās noskaidrot bērna mātes tālruņa numuru. Kad sieviete tika sazvanīta un informēta par notikušo, viņa ieradās notikuma vietā un pastāstīja, ka abu kopīgo atvasi notikuma dienā uzticējusi bijušajam vīram. Sieviete skaidroja, ka bērna nodošanas brīdī bijušais dzīvesbiedrs esot bijis skaidrā.

Māte ar meiteni nogādāta dzīvesvietā, kur konstatēti bērnam labvēlīgi dzīves apstākļi.

RPP par tēva rīcību uzsākusi administratīvā pārkāpuma lietu par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Savukārt veikala īpašnieks par notikušo uzrakstījis iesniegumi Valsts policijai.

LA.lv