×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. augusts, 2013
Drukāt

Konkurences padome: Izdevēju karteļa nav

Foto - LETAFoto - LETA

Mācību grāmatu tirgū konkurences tiesību pārkāpumi nav notikuši, secinājusi Konkurences padome.

 

Tātad mācību grāmatu izdevēji nav izveidojuši karteli, par ko savulaik bažas izteica bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, kurš arī prasīja padomei izvērtēt situāciju mācību literatūras tirgū.

Padome nospriedusi: lai arī konkurence mācību grāmatu tirgū ir neliela un tajā darbojas viens izteikts līderis, konkurences tiesību pārkāpumi tirgū nav notikuši. Savā slēdzienā padome gan arī norāda: lai mācību literatūru iegādātos lētāk, pašvaldību vai valsts līmenī plašāk jāizmanto pastāvošās iespējas iepirkt to bez mazumtirdzniecības uzcenojuma, kā arī jāturpina meklēt risinājumus konkurences veicināšanai mācību literatūras tirgū. Mazumtirdzniecības uzcenojums mācību literatūrai svārstās no aptuveni 20 līdz pat 70 procentiem. Tāpēc valsts vai pašvaldību līmenī jāizvērtē iespējas mācību grāmatas iepirkt centralizēti.

Tirgus uzraudzības ietvaros īpaši tika analizēta SIA “Apgāds Zvaigzne ABC” darbība, jo uzņēmums ir izteikts tirgus līderis.

Lai pārliecinātos, vai savās grāmatnīcās šis uzņēmums nediskriminē citu mācību literatūras izdevēju grāmatas, piemērojot tām lielākus uzcenojumus nekā paša izdotajām grāmatām, KP veica salīdzinošu cenu, uzcenojumu un piegādāto mācību grāmatu apjoma analīzi.

SIA “Apgāds Zvaigzne ABC” sniegtā informācija liecināja, ka tie būtiski neatšķiras no pašas izdotajām grāmatām piemērotajiem uzcenojumiem un uzņēmums nav ļaunprātīgi izmantojis savu tirgus varu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+