×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

KP atļauj apvienoties UAB “Sanitex”, SIA “Officeday Latvia” un  SIA “E-Save”

Foto: fotolia.comFoto: fotolia.com

Konkurences padome (KP) atļāvusi trīs biroja un kancelejas preču tirgus dalībnieku – UAB “Sanitex”, SIA “Officeday Latvia” un SIA “E-SAVE” – apvienošanos.

Apvienošanās rezultātā UAB “Sanitex” iegūs vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār SIA “Officeday Latvia” un SIA “E-Save”. Darījuma rezultātā netiks būtiski samazināta konkurence, par lēmumu informē KP.

KP norāda – nav pamata uzskatīt, ka darījuma rezultātā varētu tikt ietekmēts loģistikas tirgus un ikdienas patēriņa preču tirgus. Biroja un kancelejas preču tirgū apvienošanās dalībnieku tirgus daļa palielināsies nebūtiski, tādējādi konkurence netiks nelabvēlīgi ietekmēta, lēš KP.

Izvērtējot biroju un kancelejas preču zīmolu aizvietojamību, KP secina, ka konkrētajā tirgū preces zīmolam nav nozīmes, ja vien tas nav īpaši atpazīstams. Tajā pašā laikā tirgū ir liels klāsts citu preču zīmolu, kas konkurē ar apvienošanās dalībnieku portfelī esošiem zīmoliem, kuri ir savstarpēji aizstājami. Vienlaikus biroja un kancelejas preču tirgū darbojas citi spēcīgi konkurenti ar daudzveidīgiem piedāvājumiem, tādējādi pasūtītājiem iespējams iegādāties preču zīmolu, cenu, kā arī preču piegādes nosacījumu alternatīvas.

Tāpat KP nesaskata būtiskas barjeras jaunu konkurentu ienākšanai biroja un kancelejas preču tirgū, tomēr, ja uzņēmums vēlas kļūt par lielu tirgus dalībnieku, viena no nozīmīgākajām barjerām ir ražotāju vēlme sadarboties tieši ar lieliem vairumtirgotājiem, kas spēj nodrošināt nepieciešamos pārdošanas apjomus. KP norāda, ka šādā gadījumā vairākiem maziem uzņēmumiem ir iespējas apvienoties vai izveidot vienotu iepirkuma grupu, kā to līdz šim praksē īstenoja SIA „Officeday Latvia” ar citiem biroja un kancelejas preču tirgus dalībniekiem.

UAB “Sanitex” darbības virziens ir ikdienas patēriņa preču tirdzniecība gan vairumtirdzniecībā, gan mazumtirdzniecībā, gan arī preču izplatīšana internetā, kā arī loģistika. No UAB “Sanitex” grupas sabiedrībām ar biroju un kancelejas preču mazumtirdzniecību un vairumtirdzniecību Latvijā nodarbojas SIA “Promo Cash & Carry”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+