Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
16. janvāris, 2015
Drukāt

KP atļauj apvienoties UAB “Sanitex”, SIA “Officeday Latvia” un  SIA “E-Save”

Foto: fotolia.comFoto: fotolia.com

Konkurences padome (KP) atļāvusi trīs biroja un kancelejas preču tirgus dalībnieku – UAB “Sanitex”, SIA “Officeday Latvia” un SIA “E-SAVE” – apvienošanos.

Apvienošanās rezultātā UAB “Sanitex” iegūs vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār SIA “Officeday Latvia” un SIA “E-Save”. Darījuma rezultātā netiks būtiski samazināta konkurence, par lēmumu informē KP.

KP norāda – nav pamata uzskatīt, ka darījuma rezultātā varētu tikt ietekmēts loģistikas tirgus un ikdienas patēriņa preču tirgus. Biroja un kancelejas preču tirgū apvienošanās dalībnieku tirgus daļa palielināsies nebūtiski, tādējādi konkurence netiks nelabvēlīgi ietekmēta, lēš KP.

Izvērtējot biroju un kancelejas preču zīmolu aizvietojamību, KP secina, ka konkrētajā tirgū preces zīmolam nav nozīmes, ja vien tas nav īpaši atpazīstams. Tajā pašā laikā tirgū ir liels klāsts citu preču zīmolu, kas konkurē ar apvienošanās dalībnieku portfelī esošiem zīmoliem, kuri ir savstarpēji aizstājami. Vienlaikus biroja un kancelejas preču tirgū darbojas citi spēcīgi konkurenti ar daudzveidīgiem piedāvājumiem, tādējādi pasūtītājiem iespējams iegādāties preču zīmolu, cenu, kā arī preču piegādes nosacījumu alternatīvas.

Tāpat KP nesaskata būtiskas barjeras jaunu konkurentu ienākšanai biroja un kancelejas preču tirgū, tomēr, ja uzņēmums vēlas kļūt par lielu tirgus dalībnieku, viena no nozīmīgākajām barjerām ir ražotāju vēlme sadarboties tieši ar lieliem vairumtirgotājiem, kas spēj nodrošināt nepieciešamos pārdošanas apjomus. KP norāda, ka šādā gadījumā vairākiem maziem uzņēmumiem ir iespējas apvienoties vai izveidot vienotu iepirkuma grupu, kā to līdz šim praksē īstenoja SIA „Officeday Latvia” ar citiem biroja un kancelejas preču tirgus dalībniekiem.

UAB “Sanitex” darbības virziens ir ikdienas patēriņa preču tirdzniecība gan vairumtirdzniecībā, gan mazumtirdzniecībā, gan arī preču izplatīšana internetā, kā arī loģistika. No UAB “Sanitex” grupas sabiedrībām ar biroju un kancelejas preču mazumtirdzniecību un vairumtirdzniecību Latvijā nodarbojas SIA “Promo Cash & Carry”.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+