Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
8. novembris, 2013
Drukāt

KPMG: Darbs pie ārvalstīs iestrēgušās “Krājbankas” naudas atgūšanas ir sarežģīts (1)

Foto: LETAFoto: LETA

"Latvijas krājbankas" ēka ar logo Brivības ielā.

Darbs pie maksātnespējīgās “Latvijas Krājbankas” korespondējošajos kontos iestrēgušo līdzekļu atgūšanu ir sarežģīts, sacīja bankas administratora “KPMG Baltics” sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Fīrmanis.

“Šobrīd administrators ir uzvarējis pirmajās instances tiesā gan Ukrainā, gan Krievijā, kur kopējā summu mērāma vairākos desmitos miljonu latu. Arī pārējās valstīs administrators un viņa pārstāvji aktīvi strādā, lai atgūtu līdzekļus. Procesi ir sarežģīti un kompleksi,” viņš atzina.

Pēc Fīrmaņa teiktā, tiesvedībās iesaistītās puses izmanto savas tiesības pārsūdzēt tiesas lēmumus, kas to neapmierina. “Taču mēs soli pa solim virzāmies uz priekšu, lai šos līdzekļus atgūtu un varētu norēķināties ar bankas kreditoriem. Pašlaik gan ir grūti prognozēt, kad tiesvedības varētu beigties, jo puses izmanto visas iespējamās metodes, lai kavētu naudas atdošanu “Latvijas Krājbankai” un tās kreditoriem,” viņš sacīja.

Jau ziņots, ka ārvalstu banku korespondentkontos ir iestrēguši vairāk nekā 100 miljoni latu, kas bija viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ bankai tika uzsākts maksātnespējas process. Šobrīd notiek tiesvedības un krimināltiesiski procesi gan Latvijā, gan ārvalstu jurisdikcijās. Procesi saistībā ar korespondentkontos esošajiem līdzekļiem notiek Krievijā (“Investbank”, “Sbergkredit bank”), Ukrainā  (“Conversbank”), Austrijā, Luksemburgā un Latvijā.

Rīgas apgabaltiesa “Latvijas Krājbanku” par maksātnespējīgu pasludināja 2011.gada 23.decembrī, bet 2012.gada 8.maijā tiesa nolēma apmierināt bankas administratora auditorkompānijas “KPMG  Baltics” pieteikumu par bankas bankrota procedūras sākšanu.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome 2011.gada 21.novembrī nolēma apturēt “Latvijas Krājbankas” visu finanšu pakalpojumu sniegšanu. Šāds lēmums tika pieņemts, pamatojoties uz konstatēto līdzekļu iztrūkumu bankā. Notikušo pašlaik izmeklē policija.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+