×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

Krāsainākas skolas: Līvu laukumā izstādītas mākslas studentu versijas

Foto: Lauma KalniņaFoto: Lauma Kalniņa

Līvu laukumā atklāta ekspozīcija ar LMA studentu radītajiem Rīgas bērnudārzu un skolu ēku fasāžu apgleznojumiem, vēsta Rīgas dome.

Šodien, 20. augustā, Līvu laukumā Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs un Latvijas Mākslas Akadēmijas (LMA) prof. rektors Aleksejs Naumovs atklāja ekspozīciju ar LMA studentu radītiem Rīgas bērnudārzu un skolu ēku fasāžu apgleznojumiem.

Aleksejs Naumovs norādīja: “Man prieks, ka Rīgas pilsētvidē ienāk krāsas. Pateicoties LMA veiksmīgai sadarbībai ar Rīgas domes Īpašuma departamentu ir realizēts projekts ar sabiedriski nozīmīgu saturu. Akadēmijas studenti iedvesmu guva dažādos idejiskos mākslas un dizaina virzienos, apvienojot tos noteiktā tematiskā lokā. Veiksmīgi izmantoja krāsu un ēkas apjomu, tagad uz Rīgas ēku fasādēm parādās krāsaini tēli, ģeometriskas figūras, abstraktas un figuratīvas kompozīcijas. Ieguvums no šīs sadarbības ir arī pašiem studentiem, kuriem tika dota iespēja praksē realizēt monumentālās glezniecības idejas pilsētvidē.”

Pasākumā ar Rīgas domes pateicībām tika sumināti septiņi LMA studenti, kuri šogad uz 14 izglītības iestādēm ir radījuši savus monumentālās glezniecības darbus – Dita Lesiņa, Elīna Joniņa, Dace Baidekalne, Laine Uzulēna, Liene Pirktiņa, Artis Gulbis. Pateicību saņēma arī Rīgas domes Īpašuma departamenta māksliniece Arta Goldberga par šī projekta koordinēšanu un radīto projektu J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolā, Grīziņkalnā.

Rīgas domes Īpašuma departaments jau vairākus gadus, renovējot pilsētas pašvaldības izglītības iestādes, cenšas tām piešķirt apkaimes dominantes statusu. Tā kā lielākā daļa šo iestāžu ēkas būvētas pēc 20. gadsimta 60. un 70. gadu tipveida projektiem, to vienveidīgajai arhitektūrai, siltinot ēkas, iespējams piešķirt pievienoto vērtību veidojot mākslinieciski augstvērtīgu dekoratīvo apdari, kas gan atsvaidzina apkārtesošo arhitektūru, gan uzsver izglītības iestādes saturisko un sabiedrisko nozīmi.

Pašvaldība 2014.gada budžetā paredzējusi līdzekļus 22 Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu ēku fasāžu renovācijai un siltināšanai.

Ekspozīcija Līvu laukumā būs apskatām līdz pat oktobrim, pēc tam tā ceļos uz citām Rīgas apkaimēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+