Pasaulē
Citur

Kremlis: Doņeckas kaujinieku līdera slepkavība ir provokācija3


Foto – ITAR-TASS/LETA
Foto – ITAR-TASS/LETA
Foto – ITAR-TASS/LETA

Austrumukrainas prokrievisko kaujinieku pašpasludinātās Doņeckas republikas līdera Aleksandra Zahaerčeno slepkavība ir provokācija, kas apdraud pamiera vienošanos īstenošanu, sestdien sacīja Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

“Zaharčenko nāve, nenoliedzami, ved pie spriedzes palielināšanās reģionā, kas pats par sevi, protams, nesekmē tādu apstākļu veidošanos, lai izietu kaut vai uz Minskas vienošanos realizācijas sākuma perspektīvu,” žurnālistiem skaidroja Kremļa pārstāvis.

Atbilstoši viņa teiktajam, vēl ir jānoskaidro, kas stāv aiz Zaharčenko slepkavības.

“Nenoliedzami, tā ir provokācija, kurai kopumā ir ļoti negatīvas sekas attiecībā uz atmosfēru reģionā,” viņš piebilda.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina darba grafikā nav paredzēta tikšanās ar Doņeckas “republikas” līdera pienākumu jauno izpildītāju Dmitriju Trapezņikovu, norādīja Putina pārstāvis.

“Nē, šobrīd netiek plānota,” sacīja Peskovs, atbildot uz žurnālista jautājumu.

Zaharčenko piektdien zaudēja dzīvību bumbas sprādzienā kafejnīcā Doņeckas centrā.

Ukrainas Drošības dienests (UDD) paudis viedokli, ka Zaharčenko kritis par upuri teroristu bandu iekšējam konfliktam.

Saistītie raksti

UDD pārstāvis pieļāva arī iespēju, ka no odiozā Zaharčenko varētu būt atbrīvojušies Krievijas drošības dienesti, jo viņš tiem sācis traucēt.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

LA.lv