×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. maijs, 2012
Drukāt

Krēsliņš gāzīsies?

kreslins_leta

Nacionālās apvienības valde pirmdien lems par deputāta Kārļa Krēsliņa izslēgšanu no Saeimas frakcijas. Šādu sodu pieprasa NA sadarbības partneri – biedrība “Demokrātiskie patrioti”. 


 

Biedrība šonedēļ jau izslēdza Krēsliņu no savām rindām. Krieviski rakstošajos medijos tas tiek saistīts galvenokārt ar deputāta neseno izvēli TV5 sniegt interviju krievu valodā. “Demokrātisko patriotu” valdes priekšsēdētāja vietnieks Dāvis Stalts gan skaidroja, ka deputāta pārkāpumu saraksts esot krājies jau labu laiku. Piemēram, Saeimas balsojumā par Satversmes grozījumiem, kuri paredzēja valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, Krēsliņš nevis balsoja pret, bet gan atturējās (viņš pats toreiz skaidroja, ka esot aizmirsis uzlikt brilles un sajaucis pogas). Tāpat neizpratni radot viņa darbība Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā. Tajā viņš izvairījies balsot par aizsardzības koncepciju, pretēji frakcijas nostājai Operatīvās darbības likuma pilnveidošanas apakškomisijas priekšsēdētāja vadītāja amatā atbalstīja Jāni Ādamsonu (“SC”), bet Detektīvdarbības likumā noraidījis Tieslietu ministrijas piedāvātos grozījumus. Turklāt Krēsliņam esot morāli ētiskas dabas pārkāpumi, par kuriem Stalts nevēlējās sīkāk runāt. Uz valdes sēdi, kurā lemts par viņa rīcību, Krēsliņš esot bijis aicināts, bet neesot ieradies. “Viņa pārkāpumi atkārtojas tik sistemātiski, ka tā ir vai nu apzināta muļķība, vai augsta līmeņa provokācija,” teica Stalts, kurš pirmdien NA valdes sēdē lūgšot izslēgt Krēsliņu arī no Saeimas frakcijas. Viņš arī uzskata, ka Krēsliņam vajadzētu pašam nolikt deputāta mandātu.

Tomēr Krēsliņš nedomā pats aiziet no parlamenta, jo politikā esot iesaistījies, lai pilnveidotu aizsardzības nozari, nevis izdabātu partijām. Deputāts uzskata, ka viņa izslēgšanai no biedrības pamatā ir divi iemesli. Pirmais no tiem – intervijas sniegšana krievu valodā.

 

“Es atzīstu, ka toreiz rīkojos pretēji frakcijas un biedrības iekšējam kodeksam. Esmu par to atvainojies kolēģiem un apņēmies tā vairs nedarīt. Vienkārši es gribēju paiet pretim žurnālistiem, jo viņiem tobrīd nebija tulka un pretējā gadījumā būtu sanācis noraut raidījumu,” teica deputāts. Otrs iemesls esot viņa atsevišķā nostāja par valsts aizsardzības koncepcijas virzības gaitu.

 

Sarunā ar NA valdes pārstāvi Raivi Dzintaru nojaušams, ka apvienība nav noskaņota izslēgt Krēsliņu no frakcijas. “Disciplīnas pārkāpumi ir bijuši, un tie jau ir izskatīti un viņam izteikts brīdinājums gan par kļūdainiem balsojumiem, gan interviju sniegšanu krieviski. Tas, ka Krēsliņa kungu izslēdz “Demokrātiskie patrioti” vai cita organizācija, kurā viņš sastāv, uz mums tiešā veidā neattiecas. Ja biedrībai ir argumenti, ka viņa rīcība ir NA deputāta necienīga, mēs tos izvērtēsim savā valdes sēdē, bet pagaidām neredzu iemeslu viņa izslēgšanai,” teica Dzintars. Neoficiāli izskanējis, ka no biedrības izslēgtais deputāts varētu pievienoties partijai “Visu Latvijai”. Dzintars šādu iespēju nekomentēja, jo Krēsliņa iesniegumu partija neesot saņēmusi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+