×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. septembris, 2014
Drukāt

Krievija mēģina pārzīmēt Eiropas karti. Bērziņa runa NATO samitā (2)

Foto - Valsts prezidenta kancelejaFoto - Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidenta runa NATO samita sesijā par situāciju Ukrainā

Augsti godātais ģenerālsekretāra kungs, godājamie kolēģi! Vispirms ļaujiet man sveikt prezidentu Porošenko un pateikties Jums, augsti godātais kolēģi, par visaptverošu un atklātu pašreizējās situācijas īsu pārskatu Ukrainā.

Sākumā vēlos uzsvērt, ka Latvija strikti nosoda Krievijas agresiju Ukrainā. Krievijas mēģinājumi pārzīmēt Eiropas karti, atgriežoties ietekmes pieejas sfērā, ir nepārprotams starptautisko tiesību pārkāpums.

Šādā draudīgā drošības situācijā Latvija nelokāmi atbalsta Ukrainas teritoriālo nedalāmību un suverenitāti. Mēs neatzīstam un neatzīsim Krimas okupāciju no Krievijas puses. Mēs nosodām Krievijas atklāto intervenci Ukrainā. Mēs nosodām jebkādus Krievijas mēģinājumus radīt vēl vienu “ieilgušu konfliktu” Eiropā.

Mēs atbalstām Jūsu, Ukrainas prezidenta kungs, un Ukrainas valdības centienus rast politisku risinājuma veidu un uzņemto saistību izpildi. Mēs aicinām Krieviju atbildēt šiem centieniem.

Mēs augstu novērtējam veidu, kādā Ukrainas varas iestādes īstenoja militārās operācijas pret Krievijas atbalstītajiem teroristiem. Mēs pasvītrojam Ukrainas suverēnās tiesības izvēlēties savas ārpolitikas virzienu, apsveicot Ukrainas vēlmi tuvināties Eiropai un nepārprotamo interesi par nepārtrauktu sadarbību ar NATO.

Šodienas tikšanās ir pamudinājums pāriet no sabiedroto skaidrā politiskā atbalsta paušanas Ukrainai pie praktiskiem darbiem.

Latvija ir cieši apņēmusies īstenot intensīvākas sadarbības konkrētos pasākumus saskaņā ar NATO-Ukrainas hartu par Īpašās partnerības programmu, par kuru vienojās mūsu ārlietu ministri.

Es vēlētos uzteikt NATO-Ukrainas trasta fondu kā taustāma atbalsta rīka izveidi ilgtermiņa reformu īstenošanai Ukrainas aizsardzības un drošības jomā. Šajā sakarā es ar prieku paziņoju, ka papildus divpusējai humanitārai palīdzībai un praktiskam atbalstam Latvijas valdība ir piešķīrusi līdzekļus, lai finansiāli atbalstītu NATO – Ukrainas C4 trasta fondu.

Atsaucoties Ukrainas lūgumam, Latvija arī nodrošinās mācību kursus Ukrainas atmīnēšanas speciālistiem.

Noslēgumā vēlos piebilst, ka mēs uzskatām NATO-Ukrainas komisijas kopīgo paziņojumu par būtisku un vienotu mūsu šodienas tikšanās vēstījumu, kam ir jāsasniedz visa starptautiskā sabiedrība.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ne viss meegina paarziimeet,bet paarziimee.

  2. “pāriet no sabiedroto skaidrā politiskā atbalsta paušanas Ukrainai pie praktiskiem darbiem” Latvijā tas varētu būt – aizliegt jebkādus veidojumus, kas atbalsta neatzītos veidojumus Ukraīnā; aizliegt partijas un citus grupējumus, kas sadarbojās ar agresoru un tiem veidojumiem – liegt tiem pat iespēju piedalīties vēlēšanās. Jāsaprot, ka šodien mēs esam kara stāvokli, bet tādā gadījumā jābūt demokrātijai ar stingru roku.

Draugiem Facebook Twitter Google+