×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
27. maijs, 2018
Drukāt

Krievijā tapusi filma par barikādēm: apmelots Raimonds Graube (26)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Barikādes pie toreizējās Augstākās Padomes ēkas.

Krievijā tapušā filmā apgalvots, ka ģenerālis Raimonds Graube 1991.gada janvārī šāvis uz kinooperatoriem. Graube to dēvē par “Gebelsa stila meliem”, vēstī TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Tas, ko cenšas pierādīt filmas “Krāsainais sektors” (“цветной сектор”) autori, ka asiņainos noziegumus pastrādājuši nevis OMON vai padomju specdienestu snaiperi, bet gan bruņoti latviešu kaujinieki. Savējie šāvuši pa savējiem.

Filmas veidotāji ir igauņu izcelmes krievu mākslinieks Sergejs Četvertnojs, Andrejs Tatarčuks no Latvijas, kurš strādā Krievijas starptautiskās informācijas aģentūras «Rossiya Segodnya» tīmekļa vietnē “Baltnews”, kā arī Krievijas nedēļraksta “Rossijskije Vesti” galvenais redaktors Dmitrijs Jermolajevs. Viņš Latvijā labāk pazīstams kā agrākais Krievijas vēstniecības 3.sekretārs, kuru 2005.gadā Satversmes aizsardzības birojs par spiegošanu iekļāvis Latvijas melnajā sarakstā.

Filma pirmizrādi piedzīvoja Maskavā 15.maijā. Skatītāju rindas nelielajā zālē bija pustukšas, bet pirmizrādei sekoja raksti SPUTNIK, BALTNEWS un citviet.

Publiski pieejams tikai neliels reklāmas rullītis, kur redzams, ka filmā intervēts bijušais interfrontietis Viktors Alksnis, cits Latvijas melnajā sarakstā iekļautais vēsturnieks Vladimirs Simindejs, Rīgas OMON komandieris Česlavs Mliņņiks. Rakstos Krievijas presē filmas veidotāji lepojas, ka šo un citu cilvēku stāstītais bijis par pamatu filmas pārsteidzošajiem atklājumiem. Galvenokārt faktam, ka 1991.gada janvārī Rīgā līdzīgi kā 2014.gadā Ukrainas Maidanā bijuši nezināmi snaiperi, kuri apšāvuši miermīlīgos iedzīvotājus. Dīvainos apstākļos vēlāk noslīcis kinooperators Juris Podnieks, kurš, visticamāk, esot novākts, jo, pateicoties saviem sakariem ar OMON, zinājis ko tādu par barikāžu laika notikumiem, kas mestu ēnu uz Latvijas valsti.

Jermolajevs apgalvo, ka zinot divu šāvēju vārdus. Viens – vēlāk pašnavību izdarījušais zemessargs Didzis Meiers. Otrs – agrākais armijas ģenerālis Raimonds Graube. Viens no filmas autoriem Andrejs Tatarčuks “Nekā Personīga” noliedz, ka ar filmu nomelno Latviju. Viņš ar šādu pētījumu gribot pastāstīt, kā tiek organizētas pseidorevolūcijas.

Graube kategoriski noliedz šos apgalvojumus un nodēvē tos par “Gebelsa stila” meliem.

Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu noziegumu izmeklēšanas pārvaldes priekšniece Rita Aksenoka bija galvenā, kura izmeklēja OMON zvērības Latvijā. Bijušas ap 100 dažādas epizodes. Viņa, noskatoties filmas veidotāju atklājumus, tos sauc par absolūtiem meliem, kas tiek izplatīti, lai nomelnotu Latviju.

Kā atceras Aksenoka – Iekšlietu ministrijas ieņemšanu Latvijas prokuratūra paguva izmeklēt 10 dienas. Pēc tam izmeklēšanu pārņēma PSRS prokuratūra Maskavā, kurai tika nosūtīti visi lietas materiāli – ap 200 liecinieku liecības, vairāki maisi ar lietiskajiem pierādījumiem – tajā skaitā izšautajām patronām. Kad 1992.gadā Latvija lietas materiālus atguva, lodes bija pazudušas. Liecības Aksenokas izmeklētājiem snieguši arī vairāki omonieši, kuri no OMON rindām pēc janvāra notikumiem aizgāja. Viņi izstāstījuši par uzbrukuma plānošanu Iekšlietu ministrijai. Vienu no šiem lieciniekiem vēlāk atrada Pierīgas mežā – viņa ķermenis viscaur bija sašauts. Kā liecināja izmeklēšana – šāvuši bija vairāki cilvēki, lai būtu grūtāk noskaidrot nozieguma izdarītāju.

Notiesāti tika 13 omonieši, kas bijuši vidējā līmeņa kaujinieki – pavēļu izpildītāji. Vairākus desmitus Latvija izsludināja starptautiskā meklēšanā. Tajā skaitā Vladimiru Antjufejevu. Bet iestājās noilgums un meklēšanu pārtrauca. Drīz pēc tam mediji ziņoja, ka Antjufejevs un vēl arī Nikolajs Gončarenko nonākuši augstos amatos starptautiski neatzītajā Piedņestras republikā.

Daudzi Rīgas omonieši deviņdesmito gadu sākumā karoja Gruzijas un Abhāzijas karā. Agrākais Rīgas OMON komandieris Česlava Mliņņika vārds, kurš kā eksperts uzstājas Jermolajeva un Tatarčuka filmā “Krāsainais sektors”, minēts saistībā ar Krievijas politiķes Gaļinas Starovoitovas slepkavību. Rīgas OMON otro personu Sergeju Parfjonovu četri Latvijas Kriminālpolicijas operatīvie darbinieki ar varu no Tjumeņas atveda uz Rīgu. Viņu notiesāja, bet tad izdeva Krievijai un tur Parfjonovu apžēloja.

Kā uzsver “Nekā personīga”, Maskavā prezentētā filma nav vienīgais darbs, kurā ir mēģināts apšaubīt barikāžu laiku notikumus Baltijā. Šonedēļ ASV izdota grāmata “Kurš kuru nodeva?” par 1991.gada janvāra notikumiem Viļņā. Pirms gada Lietuvā, pamatojot to ar padomju okupācijas noliegšanu, grāmatu no veikaliem izņēma policija. Grāmatas autore Krievijas avīzes “Komsomoļskaja Pravda” žurnāliste Gaļina Sapožņikova to izdevusi arī Baltkrievijā un ar Tatjanas Ždanokas sabiedrotā Džuzepes Kjezas palīdzību arī Itālijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Cik maz mēs zinām, kā patiesībā notika… Klusējam, bet mūsu naidnieki, uzrakuši šo informāciju, izmanto to pret visu Latvijas valsti, kaut tā bija atsevišķu personu rīcība…

 3. Neesmu veel redzeejis Atbildēt

  Neesmu veel redzeejis,bet noteikti noskatiishos to filmu.Par Graubi runaajot,shauboos vai muusdienaas ko vairs vareetu pieraadiit,bet to,ka tas cilveeks vareetu buut taa riikoties,man shaubu gan nav,zemisks taarps vins bija un paliks

 4. Klasika. Nekā radoša un jauna. Paši saliek snaiperus pa krūmiem, bet pēc tam vaino citus. Arī Ukrainā. Katiņas slaktiņu, protams, pēc mērogiem grēks salīdzināt, bet arī tie notikumi apstiprina aksiomu, ka Kremlim ticēt nevar. Šoreiz atraduši vienu nodevēju Latvijas krieva personā. Krievijas īstenotais hibrīdkarš rullē.

 5. neviens jau neatzisies

 6. Ну, а почему такая версия не имеет права на существование?! Мы все хорошо помним те события! Atbildēt

  !!

  • Ja ir neapgāžami pierādījumi, uz priekšu. Bet ja nav, tad lai Jermolajevs savas “versijas” jeb sazvērestības teorijas labāk patur pie sevis.

   • А у вас есть доказательства противного?! Кто же стрелял на бастионной горке?! Atbildēt

    ?!

    • Nevainības prezumpcija tev laikam sveša lieta. Tad jau tikpat labi var no zila gaisa paķert, ka īstenībā grafists šāva un tagad ņem un pierādi, ka nešāvi.

     • Что то ваша презумпция невиновности никак не относится к омоновцам тогда или к России теперь! Они у вас виноваты априори!

      !!

     • Очень жаль, что у меня не было такой возможности тогда! Вашу «свободу» надо было задушить ещё в зародыше!!!!

      !!!!

 7. Ja instrukcijas bija no amerikosiem,tad šādi gājieni viņi sen jau pielieto.Neizslēdzu ,ka piedraudot vajadzēja šādi rīkoties…Svešas okupācijas vārdā ir paklausīgi izpilidītāji.Nēatkarība ir tikai sapnis uz ko tiekties un viss.Sapņojiet droši.Tas datu apritē neparādīsies..

 8. Ja instrukcijas bija no amerikosiem,tad šādi gājieni viņi sen jau pielieto.Neizslēdzu ,ka piedraudot vajadzēja šādi rīkoties…Svešas okupācijas vārdā ir paklausīgi izpilidītāji.Nēatkarība ir tikai sapnis uz ko tiekties un viss.Sapņojiet droši.Tas datu apritē neparādīsies..

 9. Tie ir tīrie Krievu meli.to var apliecināt ļoti daudz cilvēku,gandrīz visa Latvijas tauta kas ieradās Rīgā
  lai nosargātu savu Latviju no okupantiem.!

 10. Latvijas varas un tiesībsargājošās iestādes jau 28 gadus ir bijušas ĻOTI HUMĀNAS UN SEVIŠĶI SAUDZĒJOŠAS PRET ŠĀDIEM CILVĒKIEM – MEĻIEM, ko labi redzēja un redz filmas veidotāji!!! KĀPĒC neuzņemt šādu filmu? Par to tāpat NEKAS NEBŪS!!!! Bet lai viņi uzņem filmu par ģenerāli ŠOIGU šādā stilā, tad dienasgaismu ILGI NEREDZĒT!…. Liekas, ka komentētājs ansis pats nāk no K…..-ešņiku tipa ģimenes, ja tik SMALKI IZPĒTĪJIS R.GRAUBES RADU RAKSTUS un TIK PĀRLIECINOŠI RUNĀ???! Vajadzētu tiešām parakt DZIĻĀK….KAS PAR PUTNU IR ansis????? PERSONĪGI – krievu meli un propoganda sen bijuši Latvijas un latviešus apmelojošas! Arī mūsu ”ķristāldzidrā” SASKAŅA melo vienā laidā un sola brīnumus, bet ne viena vārda, ka Ušakovs GATAVOJAS BŪT LATVIJAS VALSTS PREMJERS…!? KUR LOĢIKA??? Tāpēc jau Rīgas Domi nevadīs!

 11. Pēc būtības šis jautājums ir tik pat svarīgs, kā – “Vai Hitlers aizmuka vai neaizmuka uz Argentīnu”. Jo ir taču skaidri zināms, ka no “kaulainās” viņš neaizmuka. Ja kādam šķiet, ka CCCP iekārtas maiņa nenoritēja pietiekoši gludi… a ko jūs gribējāt? Vai pilsoņu karu?

 12. kapec krievu teroristi tiek deeveti par maksliniekiem,bet krievu teroristu naida propaganda tiek deeveta par filmu?shii raksta autors piedalaas kreivijas teroristu armijas noziegumos pret cilveci-NLP??lietas ir jasauc taas istajos vardos,nevis jaamelo kaa krievu teroristiem..

 13. Nav nekāds jaunums Atbildēt

  Neko, kas nāk no Krievijas, nedrīkst uztvert savādāk kā vien cinisku, melīgu propagandu, līdz kamēr nav pierādīts pretējais.

 14. Bet ko saka Graube ,sava vai ne Kautkada krievu organa tak dieneja

 15. BŪSIM MODRI! Krievijas komunistiski-fašistiskā kliķe vēl nav iznīcināta. Omon idioti un viņu līdzdarboņi vēl nav iznīcināti. Šīs Krievijas idiotu organizācijas radītā filma ir apmelojums Latvijas neatkarībai un tās radītāji sodāmi pēc likuma.

 16. Graube nav tik pukains ka sevi deve, un ja parakt dziljak tad daudz ko var uzinat interesantu par vinju un gimenes locekljiem, ipashi kad KGB bija :)))). bet musu valsti jau tik tadus izvelas atbildigos amatos :)))))))

 17. neviens jau neatzisies visi tagad sveti

 18. Kaa to būtu domājis, ka ar viena tante teica var veselu filmu uzražot..

 19. Muļķi reklamē neliešus.
  Kurš par viņiem vispār jebkad uzzinātu, ja ne šie Pavlova sunīši LV tv? Damage is done, kvalitatīvie žurnālisti!

 20. kuram vēl nav zināms, ka Atbildēt

  krievija ir MELU un ĻAUNUMA Impērija?

 21. Tāda ir uz fašisma paveidu – rašismu balstītā krievu pasaule.

Draugiem Facebook Twitter Google+