×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
4. marts, 2012
Drukāt

Krievijas prezidenta vēlēšanās augsta vēlētāju aktivitāte

urna2

Svētdien, 4.martā, notiekošajās Krievijas prezidenta vēlēšanās pilsoņi balso aktīvāk nekā valsts galvas vēlēšanās 2008.gadā un parlamenta vēlēšanās pērn, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) dati.

Līdz plkst.13 pēc Maskavas laika (plkst.11 pēc Latvijas laika) Krievijā kopumā bija nobalsojuši 30,1% vēlētāju. Tas ir nedaudz vairāk kā parasti, norāda CVK pārstāvji.

Kā jau bija paredzams, atbilstoši oficiālajiem datiem vislielākā vēlētāju aktivitāte konstatēta Ziemeļkaukāza federālajā apgabalā. Līdz plkst.12 pēc Maskavas laika Čečenijā bija nobalsojuši 52% balsstiesīgo iedzīvotāju, Kabardā-Balkārijā – 33%, Ingušijā 32%, bet Karačajā-Čerkesijā, Ziemeļosetijā un Dagestānā – vairāk nekā 30%, pastāstīja šī federālā apgabala amatpersona Aleksandrs Hlopoņins.

Tostarp Ingušijas prezidents Junusbeks Jevkurovs cildināja viņa vadītās republikas iedzīvotāju augsto apzinīgumu. “Sagaidu, ka mēs ievēlēsim tādu prezidentu, kurš mūsu dižās valsts un, protams, mūsu dzimtās republikas labā strādās dienu un nakti,” sacīja Jevkurovs, norādot, ka dažās Ingušijas apdzīvotajās vietās līdz plkst.10 nobalsojuši 100% vēlētāju.

Krievijas prezidenta vēlēšanas turpināsies līdz plkst.21 pēc Maskavas laika (plkst.19 pēc Latvijas laika), kad valsts teritorijā tiks slēgti pēdējie iecirkņi.

Vēlētāju sarakstos ir ietverti vairāk nekā 108 miljoni cilvēku. Ir izveidoti vairāk nekā 95 tūkstoši iecirkņu, no tiem 385 – ārzemēs.

Vēlēšanās, visticamāk, uzvarēs pašreizējais premjerministrs Vladimirs Putins, atgriežoties Kremlī jau uz trešo pilnvaru termiņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+