×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. maijs, 2012
Drukāt

Krievijas rakstnieki dodas protesta gājienā pret Putinu

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Boriss Akuņins

Vairāki no pazīstamākajiem Krievijas rakstniekiem, tostarp Boriss Akuņins (attēlā), gatavojas sestdien vadīt “pastaigu”, protestējot pret Vladimira Putina ievēlēšanu prezidenta amatā, un gatavību pievienoties šai akcijai izteikuši jau pāris tūkstošu cilvēku.

 

Sociālās komunikācijas vietnē “Facebook” par nodomu piedalīties pēcpusdienā plānotajā akcijā “Pārsbaudes pastaiga ar dzejniekiem un rakstniekiem”, kas ilgs līdz plkst.22, šobrīd izteikuši vairāk nekā 2000 maskaviešu. Akuņins savā “Facebook” lapā norāda, ka akcija iecerēta, lai pārbaudītu varasiestāžu reakciju pēc 6. maijā notikušā opozīcijas mītiņa. Pēc šīs varasiestāžu sankcionētās demonstrācijas, kas tika rīkota Putina inaugurācijas ceremonijas priekšvakarā, policija aizturēja vairāk nekā 400 cilvēkus.

“Tā kā atklājies, ka pastaigāties pa bulvāriem un publiskiem parkiem ir aizliegts, grupa izmisušu pilsoņu, galvenokārt rakstnieki, izlēmusi iziet kaujas gājienā,” raksta Akuņins, demonstrācijas dalībniekus nosaucot par “kamikadzēm”. Tikmēr policija apsolījusi, ka “pastaigas” dalībnieki netiks aizturēti, ja viņi “nepārkāps likumu”.

Tajā pašā laikā opozīcijas aktīvisti izmēģina jaunu taktiku – sēdošās demonstrācijas parkos. Piektdienas vakarā uz šādu akciju ieradās vairāki tūkstoši protestēju. Līdz šim policija nav iejaukusies, taču valdības pārstāvis Dmitrijs Peskovs šonedēļ paziņoja, ka sēdošās demonstrācijas tikšot pārtrauktas, jo tās esot nelikumīgas. Starp 12 “staigātājiem”, kas uzņēmušies akcijas rīkošanas iniciatīvu, ir arī žurnālists Dmitrijs Bikovs un rokmūziķis Andrejs Makarevičs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+