×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. decembris, 2013
Drukāt

Krievu baletdejotājam piespriež sešu gadu cietumsodu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Maskavas tiesa Krievijas baletdejotājam Pāvelam Dmitričenko (attēlā) vakar piesprieda sešu gadu cietumsodu stingra režīma kolonijā par to, ka viņš šā gada 17. janvārī Maskavas Lielā teātra radošajam direktoram Sergejam Fiļinam sejā ielēja skābi, informē Krievijas ziņu aģentūras.

Notiesāti ir arī divi Dmitričenko nozieguma līdzzinātāji Jurijs Zaruckis un Andrejs Ļipatovs, kuriem cietumā būs jāpavada attiecīgi desmit un četri gadi.

Saskaņā ar apsūdzības rakstu Dmitričenko uzbrukumu Fiļinam sāka plānot jau pērnajā oktobrī. Baletdejotājs bija neapmierināts ar to, ka Fiļins viņam un viņa toreizējai draudzenei Andželinai Voroncovai teātra uzvedumos nepiešķir pietiekami nozīmīgas lomas. Tādēļ Dmitričenko samaksāja jau iepriekš sodītajam Zaruckim, lai viņš pagatavo sērskābi saturošu šķidrumu un to iešļāc Fiļinam sejā. Otrs nozieguma līdzdalībnieks Ļipatovs bija šoferis. Fiļins uzbrukumā guva trešās pakāpes apdegumus un daļēji zaudēja redzi. Vēlāk viņam Vācija tika veiktas acu operācijas, kopskaitā vairāk nekā divdesmit. Taču darbā viņš joprojām nav atgriezies.

Dmitričenko savu vainu noziegumā neatzīst. Tiesa, viņš paziņojis, ka būtu gatavs uzņemties atbildību, ja uzbrukums būtu klasificēts kā “sišana”. Baletdejotājs apgalvo, ka neesot zinājis, ka Zaruckis uzbrukumā Fiļinam gatavojās izmantot skābi. Arī Zaruckis sacījis, ka nav informējis Dmitirčenko par saviem plāniem izmantot skābi.

Pēc skandāla Maskavas Lielo teātri pametuši vairāki tā darbinieki. Vasarā netika pagarināts līgums ar baleta zvaigzni Nikolaju Ciskaridzi, bet drīz pēc tam no amata tika atbrīvots arī teātra direktors Anatolijs Iksanovs. Viņa vietā tika iecelts Staņislavska Maskavas Drāmas teātra bijušais vadītājs Vladimirs Urins, kurš atlaida vairākos vadošos teātra darbiniekus.

Savukārt, kā ziņo laikraksts “The Moscow Times”, vakar no Maskavas Lielā teātra aizgājis arī tā muzikālais direkotrs un galvenais diriģents Vasīlijs Sinaiskis, kurš no 1976. līdz 1989. gadam diriģēja Latvijas simfonisko orķestri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+