×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
22. oktobris, 2016
Drukāt

Franks Gordons: Putins ārdās Sīrijā un kurina kara histēriju savā zemē (36)

Sīrija. Foto - AFP/LETASīrija. Foto - AFP/LETA

“A Russian bear in the neighborhood” – šis virsraksts izpletās pāri visai lappusei Telavivas laikraksta “Ha’aretz” angliskajā izdevumā. Ar “neighborhood” te domāts Tuvo Austrumu reģions. Un šo metaforu pēc būtības latviskojot, virsraksts būtu lasāms tā: “Krievu lācis pagalmā!”

“Ha’aretz” raksta autors ir šīs arī ārpus Izraēlas ar interesi lasītās avīzes vadošais apskatnieks Amoss Harels. Viņš uzsver: “Kopīgais uzbrukums, ko uzsāka Krievijas un Sīrijas režīma kara aviācija, tika plānots kā kara noziegums, krasi pārkāpjot starptautiskās tiesības. Krievijas spēki un Asada kara aviācija tīšuprāt par mērķiem izraudzījās slimnīcas, ambulances, glābēju grupas, ūdens filtrēšanas ierīces un cilvēkus, kas stāv rindā pie maizes ceptuvēm.”

Harels raksta, ka šīs barbariskās rīcības mērķis ir nokausēt iedzīvotājus un “radīt klejojošas bēgļu masas”. Ja bēgļi joprojām plūdīs uz Eiropu un graus stabilitāti Eiropas Savienības dalībvalstīs, tas Putinam būs svarīgs sasniegums. Taču Izraēlas vadība Alepo traģēdiju “apiet ar klusēšanu”. Politiskās un diplomātiskās bremzes var saprast, raksta žurnālists, “galu galā tas nebija Netanjahu, kas ielūdza krievu lāci pagalmā, un viņam jābūt piesardzīgam, kad tas lācis ir tepat blakus, bet tā ir morāli apšaubāma klusēšana, īpaši, ņemot vērā atmiņas par holokaustu”.

Kamēr krievu lācis ārdās Sīrijā, Putins kurina kara histēriju savā zemē, liekot Krievijas iedzīvotājiem aizmirst ekonomisko lejupslīdi un iedvest tiem “varoņgaru”. Sak, dzimtene briesmās kā toreiz… Lai izrādītos paša zemes ļaudīm, Putins dusmās par Amerikas “rusofobisko politiku” atcēla kādu diezgan otršķirīgu vienošanos ar ASV par plutoniju un izvirzīja Amerikai visai strupu un nekaunīgu ultimātu: ja amerikāņi vēlas sadarboties ar Krieviju, esot jāatceļ visas pret Krieviju vērstās sankcijas, jāatlīdzina zaudējumi, ko Krievija cietusi un, galvenais, vajag samazināt ASV militāro infrastruktūru un amerikāņu karaspēka kontingentus valstīs, kas iestājušās NATO aliansē pēc 2000. gada 1. septembra. Tas bija apzināti brutāls ultimāts, ieturēts nacistiskās Lielvācijas stilā, lai neteiktu vairāk. Nolūks bija demonstratīvs: rādīt pigu, rādīt dūri.

No otras puses – par pļauku Putinam jāuzskata tas, ka viņam bija jāatceļ iecerētā oficiālā vizīte Francijā. Jau iepriekš Francijas prezidents Olands, sašutis par “krievu lāča” ārdīšanos Sīrijā, lika saprast, ka apšauba šīs vizītes lietderību “pašreizējā momentā”. Putins savukārt saistīja savu vizīti ar noteikumu, ka Olands kopā ar viņu svinīgi atklās Parīzes vidū – iepretim Francijas ārlietu ministrijai – grandiozo Krievu kultūras centru ar zeltītu pareizticīgās baznīciņas kupolu, plašām izstāžu un konferenču telpām (un noklausīšanās ierīcēm…). Kad Olands atteicās šādi demonstrēt franču–krievu draudzību, vizīte tika atcelta.

Maskavā un Damaskā paziņots, ka Sīrija “uz visiem laikiem” un par brīvu atdod Krievijas rīcībā kara aviācijas bāzi Vidusjūras piekrastes joslā. Putinam apetīte uz bāzēm ārvalstīs pieaugusi, un viņš griezās pie formāli vēl komunistiskās Vjetnamas valdības: vai Krievija nevarētu atgūt stratēģiski svarīgo Kamranas kara ostu, kas līdz PSRS sabrukumam bija padomju Klusā okeāna flotes rīcībā? Atbilde bija noraidoša: neatkarīgā Vjetnama nepiešķir nekādas bāzes nevienai ārvalstij!

Tā kā Nobela miera prēmija Putinam pagāja secen, viņam nākas apmierināties ar “Hugo Čavesa prēmiju par mieru un tautu suverenitāti”, ko viņam piešķīra Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro.

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. Franks Gordons: Putins ārdās Sīrijā un kurina kara histēriju savā zemē
  =======================
  Vai tad Sīrija atrodas tik tuvu Izraēlai, ka tāda autora histērija?

 2. Re urlu vatņiks raksta kaut kādus kirilicas ķeburus!

 3. Cerams, ka šis Maskavas nacistiskais režīms drīz bankrotēs.

  • Не нацитский и не режим! А главное, вы даже не надейтесь на его падение.

 4. hybrid dežurants no Vešņakova dienesta iešāvis pats sev kājā un tagad nu mēģina izlikties, ka tā arī bija iecerēts))

  • А разве кто то стрелял? Любезный, вы что то путаете, кругом тихо и спокойно. Так, слегка переругиваемся и только, но никакого насилия, боже мой о чём вы.

 5. Kur tu esi piesūcies tik daudz naida? Ar mātes pienu vai ar vispasaules revolūcijas izgāšanos un PSRS
  sagrūšanu? Lamādams liberastus neaizmirsti, ka tieši viņi tev nodrošina vārda brīvību, lai arī tu varētu viņus nolamāt. Visi tavi pieminētie “pareizie” sen jau tev par līdzīgām runām būtu kaklu otrādi apgriezuši.

 6. Putins ir tikpat traks kā Trumps ASV. Abi divi idioti strādā vienā un tai pašā garā pēc plāna un grafikas ka Staļins un Hitlers.

  • Один великолепный Гунар во всём белом возвышается над схваткой. Да…, а ты сам то часом, не дурак ли?!

 7. Krievus uztrauc “rusofobijas” izplatīšanās pasaulē. Par to viņi var pateikties nevienam citam kā savam Botoksa sašpricētajam Pūķinam, kurš godina netikvien Staļinu, bet arī Ivanu Briesmīgo.

  • Полностью одобряю открытие памятника Ивану Грозному в Орле. Единственная недоработка – всех участников церемонии в знак уважения к герою надо было посадить на кол.

   • Вы вор! Прекратите воровать чужие ники! Вор должен сидеть в тюрьме.
    Хотя, вот лично вас лучше на кол посадить, чтобы неповадно было таким как вы воровать чужие ники.

   • Da, da. Očin harašo. Za roģinu, za Staļinu, za Pūķinu !!

    • Да что хорошо то?! Писать транслитом это извращение. Вы извращенец!

  • Ну наконец-то свершилось: в Орле установили памятник Ивану Грозному. Все правильно. Самое время. Палач, садист, убийца, заливший страну кровью – великий государь, “собиратель земель”, как его еще, пес, там… Для всего мира – Ivan the Terrible. Ужасный. Для русских – Грозный. Почувствуйте разницу! Отец родной. Суровый, но справедливый, мудрый, стоящий на страже и так далее. Опора и надежа. Свой. Батька. “Сажай на кол, отец, вперед Россия!”
   А вот Александр II, отменивший крепостное право, – тряпка. Разгул террора и вообще, ату его! И грохнули. Кому нужен такой государь?! Ура царю Ивану! Очень символично и главное, актуально: сегодня серое ничтожество, волей случая вознесенное на трон, – новый отец родной. Ого-го! Пусть всё в дерьме! “Мы самые великие!”, “Ужо вам, пиндосы, укропы, гейропы!”, “Сдохнем, но поможем Путину!”, “Страна встала с колен!”

   • Вы вор! Прекратите воровать чужие ники! Вор должен сидеть в тюрьме.
    Там ваше место, там свои убогие мысли и высказывайте.
    Царь Иван может быть и не был ангелом во плоти, но он то был царём. А кто есть вы, «пёс смердящий»? Что, в просвещённой Европе гугенотов не резали, еритиков не сжигали? Сколько народу извели в крестовых походах, сколько «неверных» извели во славу христа?!
    Так что, серое ничтожество это именно вы, у вас даже на собственный ник воображения не хватило.

  • Šo pieminekli vajag salikt visos krievijas gala punktos lai simbolizē augstās bīstamības zonu, un gar robežu pēc kilometra ierakt mietus ar līķu mulāžu un uzrakstu “šeit mīt uzvarētāju tauta”.

   • Какой вы остроумный, однако. А вот если чучело из вас самих сделать, вам тоже весело будет, обхохочетесь наверное?

 8. Разжигание третьей мировой – тяжелый труд. Дело в том, что мир несколько отсырел и никак не разгорается. Вот раньше русские дразнилки работали безотказно без всяких “Буков”. Не нужен был ни чуркинский тверк в Совбезе ООН, ни братания с тасманийскими или сирийскими людоедами.
  Все было проще.

  • Воровать чужие ники – вот это для вас тяжёлый труд. Вы вор! Вор должен сидеть в тюрьме! Там ваше истинное место, вот там вы можете сами браться с кем попало. И вы ничуть не лучше любого людоеда. Тот хотя бы честен в своих намерениях, захотел есть – взял и съел.
   А вы шустрый, так и порхаете с ветки на ветку, даже писать новыые комменты некогда.

 9. Es īsti neticu nevienam… Amerika bombardē – labi ! Voviks – slikti ! AMERIKA paaicināja Voviku uz Sīriju palīgā – labi ! Voviks dod virsū pa savai modei – slikti ! Visu šito savārījuši, izklīst pa mājām – labi ! Pilna Eiropa ar musulmaņiem – slikti…, vai arī labi ? Apmēram tā no malas izskatās !!!

  • atbilde tavā rakstā Atbildēt

   “Voviks dod virsū pa savai modei ” — pa slimnīcām, pa humānās palīdzības konvojiem, pa cilveku koncentrācijām…

   • А доказательства то есть у вас? Или одна только слепая убеждённость в правоту именно западной пропаганды? Дядя Сэм никогда не врёт, точно же…

  • Nevis amerika pasauca Voviku palīgā bet gan Sīrijas prezidents. Neskaidrs tikai kādā sakarā tur vispār jeņķi apgrozās.

 10. slikti Lauku veci, ka Atbildēt

  tev tik vājas zināšanas!????????

 11. Atvaino cienījamais, Frank Gordon! Kas ir rupora uzturētāji Krievu TV , kuru vada Solovjovs un CO? aRĪ ntv mir ?

Draugiem Facebook Twitter Google+