×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
6. marts, 2014
Drukāt

Krievu skolu aizstāvji Druvieti dēvē par provokatori un aicina atstāt amatu (12)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Pikets krievu skolu atbalstam. Pie Izglîtîbas un zinâtnes ministrijas otrais brîdinâjuma pikets krievu skolu atbalstam. Vaïòu iela 2. 06/03/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Piketā par krievu skolu aizstāvību šodien pie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sanākušie protestētāji izglītības un zinātnes ministri Inu Druvieti (V) dēvēja par provokatori un pieprasīja viņu pamest ministriju, novēroja aģentūra LETA.

Uz piketu bija atgādāts liels, violets, ar hēliju pildīts balons, kuram bija piekarināta Druvietes bilde. Uz balona bija uzraksts “Reforma”. Pārspridzinot balonu ar uguns lāpu, piketa dalībnieki demonstrēja, ka iebilst pret krievu valodas mazināšanu krievu skolās, un pauda apņēmību šādus valdības plānus nepieļaut.

Piketa vadītājs aicināja vairākas reizes tā dalībniekiem skaļi saukt “Tā ir mūsu zeme, mūsu valoda, mūsu skolas”. Vairākkārt skaļi tika atkārtots sauklis “Druviete – provokatore” un IZM nodēvēta par tumsas ministriju.

Piketā tika skaļi nolasītas krievu skolu aizstāvju prasības, piemēram, ka krievu valodai jābūt kā pamata valodai krievu skolās un vecākiem pašiem ir jābūt tiesībām izlemt, kādā valodā viņu bērniem mācīties. Tika prasīta arī atalgojuma palielināšana pedagogiem. Pēc prasību nolasīšanas atnākušie tika aicināti skaļi zvērēt par uzticību krievu valodai.

Vairāki atnākušie bija ģērbušies baltos kreklos, uz kuriem latviešu un krievu valodā bija rakstīts “Tumsas ministrija, uz redzēšanos”. Rokās šie cilvēki katrs turēja plakātu ar lielu burtu, kas kopā arī veidoja vārdus “Tumsas ministrija”. Protestētāji turēja rokās arī liela izmēra plakātu “Krievi nepadodas”.

Aģentūra LETA novēroja, ka pikets noris mierīgi. To uzrauga vairāki desmiti Valsts un Rīgas Pašvaldības policijas darbinieku.

Uz pasākumu bija ieradies arī viens piketa pretinieks, kurš skaļi iebilda pret izsaucieniem, tomēr policija viņu aicināja netraucēt pasākuma norisi.

Par krievu skolu aizstāvību piketēt ieradušies vairāki desmiti cilvēku, liela daļa ir gados vecāki un vidējās paaudzes ļautiņi.

Pēc piketa oficiālās daļas, kad akcijas dalībnieki pamazām sāka izklīst, ieradās arī Druviete. Viņa uzklausīja protestētāju prasības, aprunājās ar atsevišķiem pasākuma dalībniekiem, kā arī saņēma mapi ar krievu skolu aizstāvju prasībām. Viņa atnākušajiem solīja, ka mazākumtautību skolas Latvijā netiks likvidētas.

Pasākuma dalībnieki pret ministri izturējās miermīlīgi, kāda vecāka kundze ministrei novēlēja veselību un izturību.

Nākamais pasākums sekošot marta beigās, un piketa vadītājs aicināja katru atnākušo uz nākamo pasākumu ņemt līdzi vēl vismaz trīs draugus.

Jau ziņots, ka koalīcijas sadarbības līgums paredz, ka no 2018.gada 1.septembra Ministru kabineta noteiktajā kārtībā valsts un pašvaldību mazākumtautību izglītības iestādēs visas izglītības programmas sāks apgūt valsts valodā, izņemot svešvalodas un tās, kuras nepieciešamas mazākumtautības valodas un attiecīgās etniskās kultūras apguvei.

Iebilstot pret šādu lēmumu, 4.februārī iepretī Ministru kabinetam bija pulcējušies aptuveni 100 piketētāju, lai paustu atbalstu izglītībai krievu valodā. Piketētāji rokās turēja plakātus, uz kuriem bija rakstīts “Mazākumtautību skolas – Latvijas bagātība”, “Straujuma, liec mierā bērnus!” un “Mūsu nodokļus skolām!”. Protestētāji ik pa laikam krieviski izkliedza saukli “Rokas nost no krievu skolām!” un arī citas frāzes, paužot atbalstu krievu skolām.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. MINISTRES KUNDZE! Nākamreiz neejiet pie tiem neliešieM un NEKAUŅĀM!!! Jums NAV jāklausās viņos! Viņi ĻOTI labi ZIN, ka LATVIJĀ VALSTS VALODA IR LATVIEŠU un PUNKTS!???????? Cik ilgi viņi te domā cilāt šo jautājumu un kas VĒL viņiem NAV SAPROTAMS???????????? VAI tiešām šie cilvēki ir dumji JEB BAIGI NELIEŠI un NEMIERA cēlāji??? Skolotājiem, ja tādi ir starp protestētājiem, vajag piedāvāt darbu vietā, kur viņi tiešām ir NEPIECIEŠAMI VAIRĀK… Tādi nevar audzināt jauno paaudzi!? Viņi to var padarīt nelaimīgu ar savām idejām PRET VALSTS valodas paguvi…

 2. Latvijā visas mācības latviešu valodā un krieviski runāt gribošie lai paši organizē saviem bērniem svētdienas skolas.

 3. krievijaa nau neviena ukrainu skola ,tur macibas notiek tikai krievu valodaa.Latvijaa vajadzetu ukrainu ,kr-ebreju ,ciganu ,arabu, tataru valodas uc .skolas.

 4. Ina, lūdzu nepazemo sevi un citreiz neej pie šitiem skaidroties. Nevajag cūkai silē pērles bērt!

 5. Lai aizbrauc uz citu valsti un paklaigā, ka tā ir viņu valsts. Ak, krievi…

 6. “…..vecākiem pašiem ir jābūt tiesībām izlemt, kādā valodā viņu bērniem mācīties.”
  Lai taču izlem kāda valodā un kur mācities- Latvijā- latviešu valodā, krievijā- protams, krievu valodā! Latvieši taču nebrauc uz krieviju ( un ne tikai) un nepieprasa lai viņus skolā mācītu latviešu valodā.

 7. Protestē jau skolotāji, kuri paši nepārvalda latviešu valodu. Katram skolu beidzējam, kurš nespēj sekmīgi nokārtot eksāmenu latviešu valodā atbilstoši prasībām kādas pastāv latviešu skolās izglītības attestātu neizsniegt.

 8. tādā gadijumā aicinu krievus pamest Latviju?

 9. “Mazākumtautību skolas – Latvijas bagātība” – krievi Latvijā nav mazākumtautība.

 10. Krievu fašisti uzdarbojas,pašiienīst latviešus un negrib pieļaut ka viņu bērni integrētos latviskajā vidē.

 11. luuk atnaakushi “gaishi” ljautinji piketet … Neistur kritiku pikets!!! Latvijaa valsts skolaas tikai un vieniigi valsts valodaa!

Draugiem Facebook Twitter Google+