×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
23. oktobris, 2017
Drukāt

Krievvalodīgie piketē pret mācībām valsts valodā (43)

Foto no LTV Ziņu dienesta twitterFoto no LTV Ziņu dienesta twitter

Ap 500 cilvēku protestā pie Izglītības un zinātnes ministrijas iestājas pret ieceri pāriet uz izglītību tikai latviešu valodā, novēroja aģentūra LETA.

Uz akciju atnākuši arī Eiropas Parlamenta deputāti Tatjana Ždanoka un Andrejs Mamikins (S). Tāpat protestā piedalās redzamākie prokrievisko organizāciju biedri. Protestā skaļruņos tiek atskaņota vēl uz 2004.gada reformu sagatavotā dziesma par “Melno Kārli”. Tāpat akcijas dalībnieki izmanto pirms 13 gadiem izveidoto saukli “Rokas nost no krievu skolām”.

Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji aicināja protesta organizatorus uz sarunu ministrijā. Tomēr akcijas pārstāvji atteikušies.

Prokrieviskās organizācijas ar atklātu vēstuli vērsušās pie Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS), paužot neapmierinātību par plāniem pāriet uz mācībām latviešu valodā vidusskolās. Organizācijas uzskata, ka skolēniem būs sarežģīti apgūt mācību vielu un sekmes pasliktināsies.

“Īpašu neizpratni mums izraisa pēkšņais lēmums pielikt punktu šim trauslajam mieram, pakļauties Nacionālās apvienības radikāļu šantāžai un atbalstīt vienu no haotiskām reformām, ko regulāri izvirza izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis,” sacīts vēstulē.

Premjeram tiek prasīts uzdot valdībai papildināt normatīvos aktus ar noteikumiem par garantētām iespējām izmantot krievu un citas mazākumvalodas mācību gaitā vispārizglītojošos priekšmetos.

Rīgas domē aģentūrai LETA apstiprināja, ka mītiņu pirmdien plkst.12 Vaļņu un Smilšu ielas krustojumā pieteikusi kāda privātpersona – Degi Karajevs.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis šorīt intervijā “Rīta Panorāmai” uzsvēra, ka Latvijā ir vajadzīga vienota politiskā nācija, ko nav iespējams sasniegt, dzīvojot dažādās izglītības telpās, līdz ar to ir dabisks process virzīties uz to, lai jaunatne mācītos kopā.

Protestētājus pret plānotajām reformām Šadurskis nodēvēja par politiskajiem spēkiem, kuriem ir interese turēt maksimāli daudz jauniešus ar vājām latviešu valodas zināšanām, kas dzīvo Krievijas propagandas telpā.

Uz jautājumu, vai reformu rezultātā nekritīsies krievvalodīgo bērnu izglītības kvalitāte, Šadurskis pēc būtības neatbildēja, bet tā vietā retoriski paziņoja, vai tiešām šādu izteikumu autori uzskatot, ka krievi ir dumjāki par citām tautām un nevar iemācīties kādu valodu.

Valdību veidojošo partiju koalīcija vienojusies, ka ir jāvirzās uz latviskāku izglītību, taču vismaz pagaidām nerodas pārliecība, ka šī virzība būs ātra un konsekventa.

Kā zināms, Nacionālā apvienība (NA) sagatavojusi grozījumus Izglītības likumā, kas paredz uzlikt valdībai pienākumu noteikt kārtību, kādā visas valsts un pašvaldību finansētās izglītības iestādes pāriet uz mācībām valsts valodā. Dzimtajā valodā tiktu mācīti tikai ar etnisko identitāti saistītie mācību priekšmeti. Savukārt izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) ierosinājis grozīt Izglītības likumu tā, lai latviski mācības notiktu tikai vidusskolā, bet pamatskolā latviešu valodā notiktu vairāk stundu nekā līdz šim, lai 9. klasē latviski tiktu apgūti jau 80 procenti mācību vielas.

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. Izglītības kvalitāte NAV atkarīga no valodas, kurā tā ir iegūta, bet gan no SISTĒMAS!!!

 2. Kapēc jāpāriet naidā un mierīgi nevar visu izrunāt? Esmu no maisītās ģimenes un vēlos, lai mani bērni prot krievu valodu latvijā, jo 1.tā ir izcila daiļliteratūra, ko var lasīt oriģinālvalodā; 2. tas ir mūsu kaimiņš 3. ļoti daudz cilvēku visā pasaulē runā krieviski neatkarīgi no tautības; 4. tā ir vienkārši skaista valoda. 5. divvalodība atļaus veidot biznesa sakarus un piesaistīt tūristus, jo būsim godīgi, LV nav ne siltas jūras, ne kāds no pasaules brīnumiem. Krieviski runājošiem vecākiem cilvēkiem (piem. no Izraelas) mūsu valsts pagaidām ir prioritāra atpūtai, jo šeit var sarunāties krieviski. Uzskatu, ka valodas zināšanas tikai bagātina cilvēku. Piemēram, Somijā ir tikai 5% no Zviedriem, bet ir oficiāla divvalodība un pat universitāte ar apmācību zviedru valodā. šeit ir daudz vairāk krievvalodīgo un ne tikai kopš okupācijas laikiem, tad visus nemitīgi ir jāpazemo un jāpazemo! Latvieši, beidziet meklēt kašķi, atlaidiet savas mūžīgās “sāpes” un sāciet dzīvot uz priekšu, nevis lūkoties pagātnē!!!

 3. Vai tu re kā pensionāri priecājas, ka mazbērniem beidzot būs iespēja mācīties valsts valodā. Pat sarakstījuši plakātus, kuri apliecina dziļu cieņu Šadurska kungam, turpināt iesākto. Skolā kirlicu nemāca tādēļ tulkoju pēc savas saprašanas. Vēl tur rakstīts, ka dažas omes vēlas pārrakstīt visu savu mantu Valsts pārvaldei, pašas pošas uz krieviju. Dažos plakātos atkal vēstīts ka viņas atsakās no savām pensijām par labu Latvijas valstij.

 4. Krievnacisti piketē.

 5. rodnaja reč var būt tikai un vienīgi tavā roģinā ja dzīvo Latvijā runāsi latviešu valodā gribi to vai nē

 6. Priecē, ka nav jauniešu šajā provokācijā!

  Pat neskatoties uz to, ka skolās brīvdienas!

  Patīkami!!!

 7. Mazais, līkais trollis ir pamodies!

  Bērnu nav, bet uztraucās par bērniem!!

  Ballīte beigusies!!!

  Tēma vairs nav aktuāla!!! Pat visi lupatlaši kopā nevar savākt vairāk par 200 tusētāju (ja pēc bildēm precīzi saskaita)!!!

  Dienas kārtībā daudz svarīgāki jautājumi (ekonomiskie, arī izglītības)!!!

 8. Atkal redzama ASV ROKA lai uzturetu naidu starp tautam……un museja valdiba nebus ta kas nelidis amerikanim pakalaa…..

 9. Pēc referenduma par Valsts valodu, es runāju tikai latviski. Babulis lai beiz kurnēt pirms ~30 gadiem bija viņam 30, 40, 50 ! Ja Latgalē omes kompi no 0 var iemācīties pat 95 gados, tad nu nezinu cik garīgi atpalikušam jābūt lai to joprojām nezinātu un neļautu savierm mazbērniem pilnveidoties…

 10. Tie pensionāri un Ždanoka sen jau vairs nemācās skolās, kapēc tad tie protestē ? Ja jau tas skolēniem ir tik svarīgi, kapēc jaunos tad neredz ? Kad kaut kāda skaidrība ieviesīsies par valodām skolās, puse no tiem cilvēkiem sen vairs nebūs starp dzīvajiem.
  Uzklausiet jaunos, nevis turpiniet bojāt viņu nākotni !! Jūsu mazbērniem iemācīties jaunas valodas NAV PROBLĒMA. Nepataisiet savu par viņu problēmu. Jo vairāk valodas zin, to labāk pašam. Es, piemēram, tekoši runāju piecās valodās un pēc tautības neesmu latviete. Vai tas mani padara sliktāku ?
  PS. Pirmajā bannerī ir kļūda vārdā – “Kāril”, bet jābūt “Kārli”. Vai tiešām tādā steigā savācāt tos “protestētājus”, ka nebija pat laika pārlasīt pareizrakstību sponsorētajos plakātos (tiem, starpcitur, druka ir diezgan dārga!)?

 11. Krievu valodīgais Atbildēt

  “Krievvalodīgie”- čekistu izgudrojums, lai šķeltu nacionālās valstis pamattautībā un visas pārējās– “krievvalodīgie”, kuru kopā sanāk samērojami lielāka masa. Kaut gruzīni, tatāri, ukraiņi un citas tautības nevēlas, jūtas aizvainoti, ka viņus iekļauj pie kaut kādas surogāttautības grupām un Latvijā tieši – šķeļ Latviju latviešos un “krievvalodīgajos. Arī krieviem tas ir pazemojums. Vai tad krievi vairs nav krievi, bet kaut kāda samaitātā , tautas grupa? Un latvieši, kuri pārvalda krievu valodu – arī krievvalodīgie? “- arī Ukrainā bija izvirzīts jautājums par “krievvalodīgo” diskrimināciju, ko “jāaizsargā”?! Latviju šķelt divās nometnēs – tā ir tieša nacionālā naida kurināšana, plašs citu tautību aizskārums un pazemošana, lai kas šo vārdu izrunā vai pielieto (arī reitingu taisīšanā).

 12. …. No bildem var redzet, ka klatesosie sadalas: 80% > 60 gadiem; 15 % nezinamie; paris jaunie; un Mamikins, Lindermanis un Zdanoka … + grafisto !!!

  … Vai tie ir tavi atbalstitaji … eh, grafisto !!!

 13. Zoja latviešvlodīgā Atbildēt

  Segegācija, tāir Krievijas un šo “krievveidīgo” politika ar ko musināt tautas, ar ko stiprināt okupācijas pazīmi, valodu pārvērta par ieroci. Krievi, ko, jums nepielec, ka jūs izsmej ar vārdu “krievvalodīgie”. Kas, jūs vairs neesiet krievi?
  Krievvalodīgie – tie ir pasaules atktritēji, salašnas? Tagad pat ukraiņi, tatāri, čečeņi necieš, ka viņus lamā ar vārdu “krievvalodīgie” par to, ka viņi prot šo okupācijas, krievu valodu.

 14. Okupanti!!! Nekādas cieńas pret Latvija’s valsts!!!

 15. Taja saieta neredz nevienu kartigu krievu. Vairums ir nenosakamas izcelsmes lautini.

 16. Staigājošie miroņi. Jūsu valsts tak ir beigta un jūs vairs neesat vecākie brāļi.

 17. Pora domoj, nu protams ja tādas ir :-D…. Dosvidanja :-D….un ja aiztiksiet mūsu valodu un Valsti, tad lai Dievs jums stāv klāt…..

 18. Babula tev tikai viena krievu smadzenu rieva galva
  Nedoma ko pasacit latviski. iespeja ka aizmirsisi ruskij

 19. Par vēlu – vilciens jau aizgājis. Man kauns par savu valsti, ko lai mācu bērniem…..es neturu viņus, lai brauc. ŠEIT – DIVKOPIENU valsts naida zupā nav iespējams brīvi elpot

 20. Sintija – Grāfistam

  No kreiviski runājošiem jūtu lielāku naidu un viņi ir īstie nacisti. Latvija ir izveidojusie spar nepatīkamu divkopienu valsti, kurā vairs nekas nav glābjams. Par vēlu. Jūtos slikti savā valstī, bet braukt kaut kur projām man jau ir par vēlu, bet jaunie – lai brauc. Savā zemē tik liels, dedzinošs naids pret pamatnāciju, sāpīgi un pazemojoši. ŠĀDA SITUĀCIJA NEVAR VAIROT LEPNUMU PAR VALSTI, JO “šo asti”- krievu valodu vajadzēja nocirst jau uzreiz pēc neatkarības atjaunošanas. Tagad viss ir par vēlu un būs tikai tāda lieka viļņošanās, Latvija ir zudusi valsts

  • Igorsintija – Grāfistam

   Zini, dīvainākais ir tas, ka jūtu – Tu esi gudrs cilvēks, bet mēs abi saprotam notikumus atšķirīgi. Protams, visiem nav jādomā vienādi, bet skumji ir tas, ka bieži tieši tāpēc cilvēkiem ir grūti rast saprašanos. Šeit arī bailes, nezināšana un neuzticēšanās… jo katram ir sava individuālā pieredze. Līdz šim nesaprotu, kā jūs varat uzskatīt Latviju par savu un prezidentu Putinu arī par savu, kaut arī esat piedzimuši un izauguši Latvijā. Tad tik tiešām jājautā, kā īsti veidojas piederības sajūta. Piekrītu, ka pie mums nav viss ideāli, bet kāpēc tāds naids ir no krieviem pret latviešiem. Vai tās ir bailes, nezināšana, piesardzība. Kāpēc ir tāds naids, jo grūti elpot visiem. Kad tas beigsies? Strīdoties mēs neatradīsim patiesību

 21. Un šitie sirmie un plikpaurainie ir tie nākošie vidusskolēni ? Laikam jau katrā klasītē ”sēdējuši”pa desmit gadiņiem…..Nu tie nabadziņi tad nu gan nav spējīgi iemācīties latviešu valodu….

 22. Aizrādījums LA redakcijai Atbildēt

  Cien . LA redakcija, beidziet lietotapzīmējumu “krievvalodīgie”! Iedzīvinot šo apzīmējumu ikdienas apritē jūs lejat ūdeni uz krievijas impēriski-ideoloģisko plānu “ruskij mir.” Beidziet veidot Latvijas nācijas pretmetu, proti, “krievvalodīgo” nāciju. Latvijā ir mazākumtautības t.i citas nacionālas un etniskas identitātes pārstāvji. Latvijā nav tāda “krievvalodīgo” mazākumtautība! Un vēl. Ja jums, žurnālisti, trūkst saprašanas par politiskiem. filosofiskiem vai antropoloģiskiem nojēgumiem, tad jautājiet zinātniekiem, bet nevis iedomājieties sevi par visu zinošiem cilvēkiem.

 23. Kas tie tādi krievvalodīgie? Vai tie ir latviski nerunājošie?

 24. Pensionāri, protams, nevienu valodu vairs neiemācīsies. Bet jauno aktīvistu portretējums bildēs labs.

 25. Latvijā esot kādi 46 tūkstoši Krievijas pilsoņu. Ja šāds nepilsonis dzimis šeit un nezina valsts valodu ,pēc 10 gadiem tāds nedrīkst saņemt uzturēšanās atļauju,viņam jādodas uz plašo dzimteni.

 26. >13.51 par savu naudu ārpus stundām

 27. Valsts valoda ir latviešu valoda.Tātad,valstij būtu jāfinansē tās skolas,kurās mācības apgūst valsts valodā.
  Ja nepatīk mācīties valsts skolās,tad kopienām jāveido savas skolas un tās pašām jāfinansē.Tikai noteikums- , skolas beidzējam ir jāprot valsts valoda augstākajā līmenī.

 28. kāda rodnaja reč, ja roģinu piekakājušas un apmetušas, kāda tā maskačka tagad izskatās, visi bēg no Rīgas, smird

 29. Esmu tev blakus 23. oktobris, 2017 14:12 Atbildēt
  Mērķis ir vienota valsts izglītības sistēma valsts valodā!! Visiem vienādi!
  Problēma tiešām nav!
  Jo starp jaunajiem(topošajiem skolniekiem) krievi ir 10%!!!
  Nav kam mācīt!!!!
  Tāpēc arī protestē tikai penši + provokatori!!!
  Apsveicu visus ar latvisku izglītības sistēmu!!!!

  malacis Sadurska kungs!

 30. un ko viņiem pārmest? Atbildēt

  viņi grib dzimto valodu, un tikai. kad letiš grib latviski tad tas ir patriotiski, kad citi atceras savas saknes tad lūk slikti. kam traucē mācibas krieviski? tam nekāda papildus nauda nav vajadziga, programmas, mācibu materiāli…. viss jau ir, nav tā ka butu nu jāizveido kautko speciāli kriev skolām. turpretim kā reiz pāreja tikai uz latviešu valodu prasīs milzigus papildus līdzekļus ko ministrs nez kāpec piemirst pieminet, turklat nebus jau nemaz to skolotāju kas tagad nu tik mācis latviski
  īsti nav skaidrs nemaz šadurska ricibas mērķis. vienotibai tas nedos neko, tā ir mirusi partija. NA ar praktiski neko, cik tur nacisti ir tik ari paliks. kas paliek? saskaņa? nu tā dabus balsis klāt jo krieviski runajošie vel vairāk ap to saliedesies. tad šadurskis tagad rupejas par saskaņas velešanu kampaņu?

  • Mērķis ir vienota valsts izglītības sistēma valsts valodā!! Visiem vienādi!

   Problēma tiešām nav!

   Jo starp jaunajiem(topošajiem skolniekiem) krievi ir 10%!!!

   Nav kam mācīt!!!!

   Tāpēc arī protestē tikai penši + provokatori!!!

   Apsveicu visus ar latvisku izglītības sistēmu!!!!

  • Vecie krievu nacisti ar saviem saukļiem izlīduši kā blaktis sava krievvalodīgā nekrieva mudināti.Varbūt drīz kādi dīvaiņi noorganizēs saietus un pieprasīs lai arī sabiedriskais transports būtu atsevišķi krievvalodīgajiem,bāri,restorāni arī atsevišķi.No pirmās dienas bija jānoliedz tāda dalīšanās pa kastām.Ja kāds grib dzīvot citu tautu zemē,tad reizē ar šo zemi ir jāciena tās tauta un valoda un nau jāpieņem savi likumi.

 31. Shii daliishana valodaas ir idiotiska politikju apmaksaata njemshanaas. Patiesiibaa probleemas ir tikai pseidopolitkjiem un dazhiem iznjeemumiem. Paareejiem nekaadas probleemas nav!

 32. MALACIS, Šadurski! TIE BEZPAUTU POLITIĶI,KURI LIDZ ŠIM (27 gados) TO NEVARĒJA PANĀKT, LAI NEM PIEMĒRU, KA JĀAIZSTĀV LATVIJAS VALSTS INTERESES! LŪK UKRAINA JAU TO NOLĒMUSI , NEGAIDOT 27 GADUD, JO UKRAINA JARUNA UKRAINISKI, VĀCIJA – VĀCISKI, ZVIEDRIJA – ZVIEDRISKI u.t.t. Kur problēma?! Ja jau krievi ir tik milziogi patrioti, kadēļ nedīvo sava Krieviā – tur taču neviens neliks runāt latviski, igauniski vai zviedriski!

 33. bet jaunie neprotestē.

 34. Kur nu vēl lēnāk . Sen bija laiks.

Draugiem Facebook Twitter Google+