Linuža: “Zinu cilvēkus, kas staigā pa Ludzu un kūda par Latgales autonomiju. Vai drošības iestādes tos uzvārdus nezina?” 185

TV24 raidījumā “Preses klubs”, diskutējot par Latgali un latgaliešu valodu, laikraksta “Ludzas Zeme” galvenā redaktore Laima Linuža sacīja, ka Latgalē ir krievi, kuri māk runāt latgaliski, saprot latviski, bet “viņi demonstratīvi izrāda, ka nesaprot latviski”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars 12
Lasīt citas ziņas

“Bet latgaliešu valodu viņi uztver kā šīs vietas pašidentifikāciju un savu,” turpināja teikt Linuža. “Es pati brīnos. Ir cilvēki, kas mums abonē avīzi krieviski. Mēs viņiem sakām: “Kāpēc jūs krieviski abonējat? Abonējiet latviski!” Atbild: “Nē, nē, nav latgaliski…” Ir seperātisms. Un tas, kas mani visvairāk tomēr biedē, beidzot tas jautājums ir jāceļ augstākajā valsts līmenī un, manuprāt, ir jāiestrādā likumdošanā –  drošības policijai ir jāpēta un jāizķer visi, kas runā par Latgales autonomiju,” vērsa uzmanību laikraksta “Ludzas Zeme” galvenā redaktore Linuža.

Latgales autonomija tiekot bieži piesaukta sociālajos tīklos un rakstu komentāros, norādīja Linuža. “Šobrīd es zinu cilvēkus, kas staigā pa Ludzu un kūda par Latgales autonomiju. Es negribu saukt tos uzvārdus! Man ir jautājums. Nu, drošības iestādes, – ja es zinu tos uzvārdus, tad jūs nezinat? Piedodiet, es to uzvārdus esmu oficiāli jūsu cilvēkiem e-pastos un īsziņās nosaukusi! Kur ir rezultāts?” izmisīgi jautāja Linuža TV24 raidījumā “Preses klubs”, diskutējot par situāciju Latgalē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pilnu TV24 raidījumu “Preses klubs” variet skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.