Armands Puče: Pilns mēness vai pilns rublis? Pagājušā nedēļā cilvēki sāka uzvesties jocīgi… 59
Armands Puče

Kad mēness mēģina sasniegt savu pilno fāzi, arī cilvēki sāk uzvesties jocīgi. Pagājušā nedēļa tam bija diezgan pateicīga, jo gāja vaļā uz visām pusēm… Tika pat sasniegts tāds mēness stāvokļa efekts, ka vienā otrā gadījumā galvenajiem vingrotājiem sāka rādīties arī pilns rublis – kas parasti neesot mājās. Lūk, dažas piezīmes šajā sakarā. Brīdinu: autors ir tikai cilvēks, kas arī pēta kalendāru un priecājas par debesu ķermeņiem.

Reklāma
Reklāma
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

Laikam centrālais notikums nāca trešdien, kad pievakarē pie sabiedriskā kolēģa Jāņa Dombura, viens no IT speciālistiem atcerējās, ko viņš darīja pirms desmit gadiem. No visa teiktā var izlobīt, ka “Jaunajai vienotībai” ir bijusi nesaturēšana pie vēlēšanu urnām.

Kurš kuram ko teica, ko prasīja – nav pat svarīgi. Interesanti, ka visus šos gadus IT cilvēks ar balsošanas programmatūru ir apkalpojis ne tikai Centrālo vēlēšanu komisiju, bet arī mūsu vadošo partiju. Turklāt šādu haltūru viņam nācies veikt par “paldies” – nūdistu kostīmā. Pliks paldies. Kamēr JV cilvēki mēģina noformulēt, kā viņi tagad jūtas un kopējais spektrs ir mērogā no – Mūsējos sit! – līdz – Tas vienkārši nav iespējams, tāpēc, ka nav iespējams! – slavenākā Latvijas Solvita ir izvēlējusies paklusēt. Ja būs tiesas darbi – tas nav sliktākais paņēmiens.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bet varbūt Solvita domā nevis par tiem cunduriem, kas tagad tiek pierakstīti Saeimas vēlēšanu sakarā, bet par tiem, par ko neviens nerunā? Jo, kā jau teicu, minētais IT cilvēks taču balsis skaitīja arī partijas kongresos un tamlīdzīgos pasākumos. Ja nu ir tā, ka kasieris Kampars vislielāko patieso labumu guva tieši šajās orģijās – eksperimentējot ar viedās pasaules vajadzīgo kļūdu? Un, ja Solvita par šo zināja, tad varbūt viņas Romas brīvdienas jau sāk izskatīties kā dāvana precētai sievietei, pareizi?

Arī krievu “Latvijas gāze” savu pērnā gada atskaiti bija nolēmusi publiskot aprīļa mēneša jūtīgākajā fāzē. It kā šim dokumentam vajadzētu mirkt menedžmenta asarās, jo kompānija 2023. gadu beidza ar motorzāģa “Husqvarna” pēdējo modeli rokās – apgrozījums nogāzies četras reizes, dāvājot tīrajos zaudējumos 56,911 miljonus eiro. Tātad, akciju sabiedrības menedžeri, kas kopā ar “Rietumu bankas” akcionāriem bija nolēmuši pērn izpirkt citu īpašnieku akcijas, patiesībā nopirka… Ko? Cūku rudzos, vai – sivēntiņus kāpostos? Paši saprotiet, kā tas izskatās no Rail Baltic neuzbūvēto sliežu puses.

Tomēr nesasteigsim secinājumus – jo runa ir par “Latvijas gāzi”. Kamēr latvieši tautas dejās izjāj prūšu zemi, tikmēr čekisti, bārda un vesels bars ar kolaborantiem izjāj mūsējo… Jo šajās dienās pie enerģētikas nozares valsts iestāžu durvīm, tiek izritināts paklājiņš ar prasībām – par zaudējumu kompensāciju. Lai gan likums ir grozīts un Kalvītis labi saprot, ka juridiski viņš nav pieskaitāms un pieņemams – ne jau tāpat vien “Latvijas gāze” nodarbina bijušos valsts pārvaldes darbiniekus. Un, ne jau tāpat vien Inčukalna gāzes krātuves tehnoloģiskā jeb bufera gāze pieder Putinam… Krievu pakalpiņi sāk sava projekta kārtējo afēru, kas vienmēr izskatās pēc nevainīga biznesa modeļa. Izskatās. Bet – tā nekad nav…

Un tad bija divi pilnmēness gadījumi ar bijušajiem partijas biedriem. Svarcēlājs Viktors Ščerbatihs mēģināja uzraut uz krūtīm vienu Delfu ziņu par Krievijas ekonomiku, savukārt, politiķis Viktors Valainis, spiešanā guļus, centās izspiest no Krievijas kādu reperi, kas sevi sauc par Platīnu. Kas aizmirsuši – Ščerbatihs savu politisko sākumskolu sāka ar ZZS, bet Valainis šo partiju vada šobrīd. Svarcēlājam var piedot, ka viņš nesaprot, ka Starptautiskais valūtas fonds – tas bija tās minētās ziņas avots – savus paziņojumus par kādas ekonomikas izaugsmi, balsta tikai un vienīgi uz tās valsts centrālās bankas sniegtajām ziņām. Paši saprotiet, ko krievi dara vislabāk – dzer, zog un melo. Un, par šo viņi melo arī tāpēc, ka SVF, visticamāk, ar izdomāto optimismu vēlas kādam pārfinansēt vai nogrūst Krievijai izsniegtos aizdevumus. Šis ir pēdējais brīdis, lai to vēl izdarītu…

Reklāma
Reklāma

Nu, labi – Ščerbatiham kabatā nebija pilns rublis, bet – ko savā prātā kala Ekonomikas ministrs Valainis, kas vienā rītā pamostas ar paša kliedzienu – Brīvību Villijam! Bija tāda filma par vaļa mazuli Villiju… Tad Viktors dažas sekundes padomāja un kliedza vēlreiz – Brīvību Paltīnam!… Kāpēc Valainim tik ļoti rūpēja viena LR pilsoņa repera liktenis valstī, uz kurieni neviens normāls cilvēks šajā laikā nebrauc? Ministrs vēl pozē ar heštagu – resti – aicinot jaunajai ārlietu ministrei ķerties pie darba. Var saprast, ka Ekonomikas ministrijā šajā laikā nav ko ministram darīt, bet – ko viņš Baibu pin iekšā savā pilnajā mēnesī? Varbūt Platīns ir Valaiņa dēls – tad, protams, atvainojos, bet citādi – neieskaitīts mēģinājums.

Nu, un visbeidzot – par Šveici, kas Latvijai šajās dienās atgādināja par Raiņa un Aspazijas muzeju. Šveicieši kopumā pret šo latviešu lietu ir izturējušies ar apbrīnojamu iecietību, pieklājību, gadiem palīdzot uzturēt Artūra Nagliņa mitoloģiju – atvēlot vienai mūsu izdomātai ekspozīcijai savas telpas. Tagad viņi to vairs negrib… Nu, un kas notiek?! Komandējumā to pašu Pliekšāna ceļu līdz pat Lugāno skrien aktuālā Kultūras ministre, un – pūš un elš, kas tagad būs, ko darīsim… Nekas nebūs. Meklējiet telpas, apmaksājiet rēķinus. Uz to mūsu ministre atbild, ka viņa var aicināt lugāniešu pašvaldības runas vīrus ciemā uz Latviju. Šie sākumā atsaka, jo viņiem – atšķirībā no mūsu gadījuma Alpos – Latvijā nav nevienas Šveices vēstures istabas, kas palikušas mūsu bilancē un, ko vajadzētu tagad savākt… Un vēl viens sīkums – šveiciešiem nav laika, viņi strādā valsts pārvaldē.

Gan jau beigās kāds Raiņa sakarā kaut ko izdomās – kā vienmēr ir izdomājuši, ja vajadzēja šo Tadenavas pļavu kumeļu izmantot savām iegribām un intrigām, vai – saviem sarkanajiem plakātiem. Tomēr, šo rindu autors piedāvā nedomāt, jo to var aizstāt ar paša Raiņa piekopto ezotērikas seansu – kad galīgi nekas nebija saprotams, viņš tā mēdza darīt. Tātad! Kultūras ministre aizņemas no Avena kolekcijas vienu porcelāna šķīvi, nodzēš kabinetā gaismu un mēģina izsaukt, piemēram, Raiņa brūtes, Latvijas PSR nopelniem bagātās Izglītības darbinieces Olgas Kliģeres garu…

Un, ja tas parādās, tad jautājums jāuzdod uzreiz – skaidri un precīzi. Piemēram: vai nevajadzētu Šveici iesūdzēt tiesā par visu, ko viņi izdarījuši tā muzeja labā? Risks tāds, ka Kliģeres vietā tumsā starp svecēm var parādīties kāds no “Jaunās vienotības” dzīvajiem – bet, tā ir blakne, kas šajās dienās jāpieņem… Tas ir normāli. Tāpat kā jāpieņem pilnmēness, kas ir cilvēku otrs labākais draugs pēc… pēc… Nevaru pabeigt teikumu. Kaut ko paši ierakstiet – piemēram, mēnesmeitiņas, vai – Orleāna, vai – Stukāna…

Maijā pilnmēness būs 23. datumā…

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.