Latvijā
Sabiedrība

Kristieši rīko Lūgšanu nedēļu0

Foto: Pexels

Līdz 25.janvārim notiks ikgadējā Lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību, kuras tēma šogad ir “Tu meklēsi taisnību un neko citu kā vien taisnību”, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Romas Katoļu baznīcā.

Lūgšanu nedēļas tematu no Atkārtotā likuma grāmatas izvēlējušies Indonēzijas kristieši. Viņi ir sagatavojuši meditācijas un tekstus katrai Lūgšanu nedēļas par kristiešu vienotību dienai.

Lūgšanu nedēļu šodien plkst.17.30 (plkst.18.30 pēc Latvijas laika) ievadīs pāvesta Franciska vadītās vesperes Romas Svētā Pāvila ārpus mūriem bazilikā. Parasti pāvesta lūgšana noslēdza Lūgšanu nedēļas pasākumus, bet šogad tas nav iespējams, jo šai laikā pāvests uzturēsies Panamā, kur notiks Pasaules Jauniešu dienas.

Lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību turpināsies līdz 25.janvārim, un šai laikā īpašus raidījumus un sarunas piedāvās Radio Marija Latvija.

Katru rītu plkst.10 radio ēterā izskanēs lūgšana par kristiešu vienotību un notiks sarunas ar dažādu konfesiju pārstāvjiem par viņu ceļu pie Dieva. Daļa no viesiem būs radio brīvprātīgie, kuri nav katoļi, kas ļaus iepazīt arī viņu ticības pieredzi.

Savukārt nedēļas noslēgumā, 25.janvārī, būs iespēja dzirdēt divu draugu sarunu, kuri pārstāv dažādas konfesijas, bet draudzējas un stiprina viens otru ticībā jau kopš jaunības. Sarunā piedalīsies Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs un Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Lūgšanu nedēļu par kristiešu vienotību atzīmēs arī Siguldā. Šodien plkst.19 Lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību tiks atklāta Siguldas luterāņu baznīcā, 19.janvārī plkst.16 lūgšana notiks Inčukalna katoļu lūgšanu namā, 21.janvārī plkst.19 – Mālpils luterāņu baznīcā, 23.janvārī plkst.19 – Siguldas baptistu draudzē, bet 25.janvārī plkst.19 noslēgsies ar ekumenisku dievkalpojumu Siguldas katoļu baznīcā.

LA.lv