×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. novembris, 2014
Drukāt

Kristīne Opolais Bavārijas Valsts operā dziedās Manonu Lesko

Foto: c) Bayerische Staatsoper / W. HöslFoto: c) Bayerische Staatsoper / W. Hösl

Soprāns Kristīne Opolais 15.novembrī dziedās titullomu Džakomo Pučīni operas “Manona Lesko” pirmizrādē Bavārijas Valsts operā Minhenē, portālam pavēstīja komunikāciju konsultante Liene Jakovļeva.

Jauniestudējumā Kristīne Opolais satiksies ar savu iemīļoto skatuves partneri, izcilo vācu tenoru Jonasu Kaufmanu de Grijē lomā. Abu veiksmīgā sadarbība aizsākās aizvadītajā vasarā Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā “Manona Lesko” jauniestudējumā, bet nākamajā sezonā šīs operas iestudējumā mākslinieki atkal satiksies Ņujorkas Metropolitan operā.

Ar jaunā iestudējuma režisoru vācu vecmeistaru Hansu Neienfelsu Kristīne Opolais sastopas pirmoreiz un pirms pirmizrāde atzīst: “Darbs ar šo pieredzējušo režisoru man kā māksliniecei ir kārtējā ārkārtīgi vērtīgā pieredze. Dziļi sirdī esmu aktrise, tāpēc man vienmēr patīk iedziļināties atveidojamo tēlu raksturos un uz skatuves allaž atklāt pašai sev ko jaunu.” Arī ar jauniestudējuma diriģentu Alēnu Altinoglu Kristīnei Opolais šī ir pirmā sadarbība.

Kristīne Opolais Manonu Lesko Minhenē dziedās arī 19., 24., 27. un 30.novembrī, kā arī 4. un 7.decembrī.

Jāatgādina, ka iepriekš Manonas Lesko lomai gatavojās Anna Ņetrebko, kura no tās atteicās, par iemeslu minot domstarpības ar režisoru.

Džakomo Pučīni operas “Manona Lesko” pirmizrādi 15. novembrī plkst.20 varēs klausīties arī Latvijas Radio 3 “Klasika” tiešraidē.

Savukārt Bostonas Simfoniskais orķestris, par kura māksliniecisko vadītāju pirmo gadu strādā Kristīnas Opolais dzīvesbiedrs Andris Nelsons, vakar izsludināja Tanglvudas Mūzikas centra 75 gadu pastāvēšanas svinību koncerta programmu. Koncertā nākamā gada 8. augustā Andris Nelsons diriģēs Mālera “Tūkstošu simfoniju”, savukārt Kristīne Opolais 15. augustā kopā ar Bostonas Simfonisko orķestri izpildīs “Ave Maria” un “Vītola dziesmu” no Verdi operas “Otello”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+