Sports
Hokejs

Kulda ar lielu motivāciju gaida Latvijas izlases treniņus0


Artūrs Kulda
Artūrs Kulda
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Latvijas hokejists Artūrs Kulda ar lielu motivāciju gaida valstsvienības nometnes sākumu pirms pasaules čempionāta, pieredzējušais aizsargs pirmdien atzina sarunā ar “LA”.

Artūrs šo sezonu aizvadīja KHL vienībā Čerepovecas “Severstaļ”, 59 spēlēs sakrājot septiņus rezultativitātes punktus (2+5) un negatīvu lietderības koeficientu -8. Viņš kā ierasts spēlēja fiziski un pašaizliedzīgi – labākais komandā spēka paņēmienos (81) un otrajā vietā bloķētajos metienos (57).

“Sarežģīta sezona, komandai mainījās trīs galvenie treneri, sastāvā nomainījās 23 spēlētāji. Kad par galveno kļuva Andrejs Razins, sākām spēlēt daudz labāk un visus mačus cienīgi aizvadījām, bet jau bija zaudēts pārāk daudz sezonas pirmajā pusē,” Kulda skaidro neveiksmes cēloņus. Rietumu konferencē “Severstaļ” ierindojās desmitajā vietā, par 12 punktiem atpaliekot no izslēgšanas spēļu zonas.

Čempionāta laikā bija baumas, ka Čerepovecas “Severstaļ” nākamajā sezonā vairs nepiedalīsies KHL un arī Kuldam šobrīd nav konkrētākas informācijas par nākotni. Attiecīgi pagaidām arī nevar pateikt, vai viņš turpinās spēlēt komandā.

Sezonas pēdējos mačos Artūrs Kulda nepiedalījās savainojuma dēļ, pēc tam izgājis rehabilitāciju un tagad viss esot kārtībā. Spēlētājs katru dienu iet uz trenažieru zāli un uztur sevi sportiskā formā pirms izlases nometnes sākuma. “Motivācija spēlēt izlasē vienmēr ir ļoti liela. Ceru, ka sapulcēsies laba komanda un sasniegsim augstus mērķus,” teic 30 gadus vecais Kulda, kurš pērn pasaules čempionātā nevarēja spēlēt veselības likstu dēļ.

Saistītie raksti

Vakar sezona Čehijā noslēdzās arī Artūra sešus gadus jaunākajam brālim Edgaram Kuldam, kura pārstāvētā Zlīnas “Berani” neiekļuva ceturtdaļfinālā. Uzbrucējs spēlēja daudz vairāk kā iepriekš Rīgas “Dinamo”, 52 regulārā turnīra spēlēs sakrājot 22 punktus (11+11). “Viņam mainījušies uzdevumi, iet laukumā vairākumā, mazākumā, izpilda bullīšus. Tas ir pats svarīgākais hokejistam – atgūt ticību sev. Ja Edgaram uzticas, viņš var spēlēt ļoti labi,” uzsver Artūrs Kulda.

Artūrs piedalījies piecos pasaules čempionātos un 2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs. Edgaram pagaidām bijusi iespēja vienu reizi piedalīties planētas meistarsacīkstēs. Šopavsar čempionāts Bratislavā sāksies 10. maijā.

LA.lv