×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. marts, 2013
Drukāt

Kuldīga uzvar ES kultūras mantojuma saglabāšanas projektā

foto - Letafoto - Leta

Kuldīga ir viena no šā gada Eiropas Savienības (ES) kultūras mantojuma balvas “Europa Nostra” ieguvējām, aģentūru LETA informēja Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā Preses un kultūras nodaļā.

EK un “Europa Nostra” otrdien paziņoja 2013. gada ES kultūras mantojuma balvas “Europa Nostra” ieguvējus. Par sasniegumiem četrās jomās – kultūras mantojuma saglabāšana, izpēte, pašaizliedzīgs darbs, izglītība un apmācība un izpratnes veidošana – tika godināti 30 uzvarētāji, kuri atlasīti no gandrīz 200 nominētiem projektiem.

Kuldīga balvu ieguvusi izglītības, apmācības un izpratnes veidošanas jomā par aktivitāšu kompleksu vecpilsētas saglabāšanai.

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 16. jūnijā Atēnās, klātesot Grieķijas prezidentam Karolam Papulijam, izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisārei Andrullai Vasiliu un pasaulslavenajam operdziedātājam un “Europa Nostra” prezidentam Plasido Domingo. Pasākums notiek Grieķijas prezidenta aizgādībā.

No 30 uzvarējušajiem projektiem Atēnās seši tiks nominēti kā Lielās balvas laureāti, savukārt viens no uzvarētājiem saņems publikas balvu. Šo uzvarētāju noteiks, pamatojoties uz “Europa Nostra” organizēto balsojumu tiešsaistē.

“Es no visas sirds sveicu šā gada uzvarētājus, kuru darbība liecina par to aizrautību un profesionālismu, kas raksturo Eiropas kultūras mantojuma brīnumaino bagātību un daudzveidību. No pagātnes mēs daudz varam mācīties gan par tagadni, gan par nākotni, tāpēc mums jānodrošina, lai mūsu kultūras mantojumu šodien varētu novērtēt pēc iespējas vairāk cilvēku, un jādara viss, kas mūsu spēkos, lai šo mantojumu saglabātu nākamajām paaudzēm. EK turpinās atbalstīt šo balvu un citus ar kultūras mantojumu saistītus projektus, izmantojot mūsu jauno programmu “Creative Europe”, kā arī citus ES finanšu līdzekļus,” teica komisāre Vasiliu.

Domingo piebilda, ka “kultūras mantojums dod mums spēku, ir iedvesmas avots radošumam un inovācijām. Tāpēc mums jāstrādā kopā, lai mēs nākamos 50 gadus un vēl ilgāk saglabātu, pienācīgi novērtētu un godinātu tās bagātības, kas mums ir apkārt”.

Speciālistu žūrijas, kuras veido neatkarīgi eksperti no visas Eiropas, novērtēja nominētos projektus četrās balvu kategorijās. Visi uzvarētāji saņem goda plāksni vai piemiņas balvu. Seši Lielās balvas ieguvēji saņem arī 10 000 eiro (7028 latus).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+