Latvijā
Novados

Kuldīgas un Daugavpils centrā aizdegas izrotātās egles 0

Ekrānšāviņš no FDelfi.lv aculiecienieka video

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) informē, ka ar svētkiem saistīti izsaukumi tika saņemti vakar pēcpusdienā, kad Vienības laukumā Daugavpilī un Pilsētas laukumā Kuldīgā, visticamāk, ka tieši elektroierīču īssavienojuma rezultātā aizdegās izrotātās svētku egles.

Glābēji arī informē, ka Vecgada vakarā Rīgā Gobas ielā virtuvē uz galda dega adventes vainags platībā, bet Paula Lejiņa ielā deviņstāvu dzīvojamās mājas sestā stāva dzīvoklī dega egle un no piedūmotajām telpām evakuēti trīs cilvēki.

Vecgada vakarā plkst. 23.14 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Pļavas ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dārza mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg dārza māja 60 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 3.20 ugunsgrēks tika likvidēts.

Šogad gadu mijā netika dzēsti ugunsgrēki, kas būtu saistīts ar nepareizu pirotehnikas lietošanu.

Šogad gadu mijas brīvdienas aizvadītas mierīgi, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šo trīs brīvdienu laikā ugunsgrēkos negāja bojā cilvēki, tomēr vecgada vakarā ugunsnelaimē cieta viens cilvēks, norāda VUGD.

Kuldīgas Pilsētas laukumā degušo svētku egli demontēs

Kuldīgas Pilsētas laukumā vakar degušo svētku egli demontēs, aģentūru LETA informēja Kuldīgas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Signeta Lapiņa.

Bojājumi ir pārāk lieli, un egli nav iespējams atjaunot, tāpēc SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” šo pilsētas svētku rotu demontēs, skaidroja pašvaldībā.

Lai gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Sandra Vējiņa informēja, ka egle aizdegusies, visticamāk, elektroierīču īssavienojuma rezultātā, precīzs aizdegšanās iemesls vēl tikšot izmeklēts rūpīgāk – pašvaldības policija sadarbībā ar Valsts policiju noskaidros, vai iemesls bijis īssavienojums, vai tomēr ļaunprātīga dedzināšana.

Aptuveni desmit metrus augstā egle aizdegusies 1.janvāra vakarā pēc plkst.20.

LA.lv